Správy

Dobré správy pre majiteľov áut: V meste pribudne 160 parkovacích miest

Miesta na parkovanie budú Humenčania hľadať kratšie. Kde všade pribudnú nové parkovacie plochy?

Ilustračný obrázok k článku Dobré správy pre majiteľov áut: V meste pribudne 160 parkovacích miest
Zdroj: Mesto Humenné

Nových 160 parkovacích miest vzniká v týchto dňoch v rozptyle mesta Humenné. Okrem troch sídlisk sa možnosti parkovania rozšíria aj pri detskej poliklinike.

Najviac Pod Sokolejom

Celková plocha zo zatrávňovacích tvárnic z betónu, ktorá má na tento účel slúžiť, predstavuje 1 750 štvorcových metrov. Informuje o tom Veronika Lattová z tlačového referátu mestského úradu na internetovej stránke mesta.

Prevažná väčšina, 98 nových parkovacích miest rozšíri možnosti parkovania na najmladšom humenskom sídlisku Pod Sokolejom. Pozdĺž Košickej ulice sa okrem 26 miest na šikmé parkovanie vybudoval aj 70 metrov dlhý chodník zo zámkovej dlažby, ďalších 72 miest vzniklo rozšírením pôvodnej parkovacej plochy.

Rozšírenie a reorganizácia státia sa už mala uskutočniť aj na najväčšom mestskom sídlisku III na Třebíčskej ulici pri „Rybáriku“. „V prípade siedmich parkovacích miest sa nepriepustné podložie vymenilo za priepustné vo výmere 100 štvorcových metrov. K dispozícii je tiež 12 miest na kolmé státie,“ konkretizovala Lattová.

Parkovisko aj chodník

V širšom centre mesta na Sídlisku II má nová odstavná plocha pri pravoslávnom chráme slúžiť na pozdĺžne státie popri miestnej komunikácii pre deväť vozidiel.

Na priestranstve medzi detskou poliklinikou a Základnou školou Jána Švermu má vzniknúť spolu 34 nových parkovacích miest, pričom tri z nich majú byť určené imobilným. „Súčasťou projektu je aj nový chodník s dĺžkou 65 metrov zo zámkovej dlažby, ktorý umožní prístup do areálu školy i budovy denného centra,“ uzavrela Lattová.

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM