Rôzne

Dobrá správa pre tunajších cyklistov: Na severovýchode Slovenska zainvestujú do cyklotrás

Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Horný Zemplín a Horný Šariš si s cieľom podpory turizmu na území okresov Vranov, Humenné, Snina a Medzilaborce, stanovila za jednu z tohtoročných priorít modernizáciu cyklotrás.

Ilustračný obrázok k článku Dobrá správa pre tunajších cyklistov: Na severovýchode Slovenska zainvestujú do cyklotrás
Zdroj: TASR

„Rok 2014 z pohľadu našej činnosti hodnotím pozitívne, čo odzrkadľujú aj reakcie a spätné väzby od domácich či návštevníkov,“ zhrnul uplynulú sezónu výkonný riaditeľ OOCR Vladimír Grešner.

Organizácia prezentovala regióny východného Slovenska v uplynulom roku na viacerých výstavách cestovného ruchu – v Bratislave, v nemeckom Berlíne, ale aj v Kyjeve na Ukrajine. „Na výstavách bol záujem hlavne o naše drevené kostolíky, cyklotrasy, mapy regiónu či Domašu,“ povedal Grešner.

OOCR vlani zorganizovala workshop s účasťou viacerých médií, pripravila novú propagačnú brožúru s priloženým CD a prezentovala prvé video o top atrakciách regiónu.

Podarilo sa jej zároveň dokončiť značenie niekoľkých nových cyklotrás napríklad v smere Humenné – Ptičie – Kamienka – Kamenica nad Cirochou – Humenné. Nové značenie pribudlo aj na trase Humenné – Hubková – Brestov – Humenné, na cykloceste v okolí Domaše, ale aj na Švejkovej cyklotrase z Paloty do Humenného.

„V roku 2015 sme získali ďalšie prostriedky na rozvoj, propagáciu a konečne už aj na infraštruktúru cyklotrás v regióne, takže ho považujem za prelomový,“ podotkol Grešner s tým, že financie v hodnote 15 000 až 20 000 eur použije OOCR hlavne na úpravy existujúcich cyklotrás. V pláne je spevnenie ich povrchov, výstavba menších premostení, ale aj nové informačné tabule.

V regióne, kde pôsobí zmienená OOCR, by mali pribudnúť v tomto období ďalšie „hnedé“ tabule upozorňujúce motoristov na miestne zaujímavosti. „V roku 2014 sme inštalovali tabule kaštieľov v Humennom a v Snine, v súčasnosti dokončujeme tabule pre Sninské rybníky, Baziliku minor vo Vranove a Múzeum Andyho Warhola v Medzilaborci­ach,“ uzavrel Grešner.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM