záruba martin Rôzne

Deti majú v Humennom kúpanie a korčuľovanie grátis

Krytú plaváreň a zimný štadión v Humennom môžu školáci využívať v určenom čase bezplatne. Ponuka platí od 18. októbra do konca roka 2011.

(WEBNOVINY) – Správa rekreačných a športových zariadení v Humennom ponúka v nevyužívanom čase kúpanie a korčuľovanie pre deti a žiakov humenských škôl zadarmo. Kúpalisko budú môcť využiť grátis vždy v utorok od 13:00 do 14:00. Zimný štadión bude zdarma v pondelok na dve hodiny v čase od 9:00 do 11:00. Táto ponuka je aktuálna od pondelka 18. októbra do konca roka 2011 – teda viac ako rok. Ak v tom čase budú prázdniny, ponuka na bezplatné využitie športových zariadení platí. Výnimku budú tvoriť iba dni, kedy sa tu budú konať plánované preteky. Verejnosť o tom bude včas informovaná.

„Sú to pre nás takpovediac mŕtve časy. Energie musia tak či tak ísť. Preto chceme pozvať deti, aby si prišli k nám bezplatne zašportovať,“ uviedol riaditeľ Správy rekreačných a športových zariadení v Humennom Ján Ducko. Využitie kúpaliska a klziska zdarma nevníma ako finančnú stratu. Je presvedčený, že keď sa raz deti naučia plávať a korčuľovať, budú sem chcieť chodiť relaxovať aj v inom čase, čo im následne prinesie zisk. Kryté kúpalisko je otvorené počas celého roka s krátkou prestávkou v septembri. To znamená, že ho deti budú môcť využívať aj počas letných prázdnin. Plaváreň má dva bazény, plavecký a detský. Naraz tu môže prísť okolo 200 školákov, preto je potrebné, aby sa pedagógovia aspoň deň vopred nahlásili. Zimný štadión je zvyčajne v prevádzke od augusta do konca marca. Jeho kapacita na voľné korčuľovanie je 2 000 osôb, preto bežný záujem by mali pokryť bez problému.

Správa rekreačných a športových zariadení je príspevkovou organizáciou mesta. Po vykonaní prieskumu využitia vlastných športových zariadení sa spolu s vedením mesta rozhodli poskytnúť „hluché“ hodiny deťom materských a žiakom základných a stredných škôl pôsobiacich na území mesta bezplatne. Všetky kontakty a bližšie informácie sú zverejnené na internetovej stránke mesta. Podľa Ducka ide o prvé takéto rozhodnutie v prospech detí. Doteraz poskytovali športoviská zdarma iba ojedinele pri príležitosti Dňa detí alebo na Mikuláša.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM