Rôzne

Deň háčkovania? V Humennom sa vyrábali dečky pre detské oddelenie nemocnice

Medzinárodný deň háčkovania si pripomenuli aj v Humennom. V mestskom kultúrnom stredisku sa konal prvý ročník Veselého háčkovania.

Ilustračný obrázok k článku Deň háčkovania? V Humennom sa vyrábali dečky pre detské oddelenie nemocnice
Zdroj: Dnes24.sk

Výsledkom celodenného podujatia bolo 30 háčkovaných dečiek, ktoré organizátori darovali pôrodnici a novorodeneckému oddeleniu Nemocnice Andreja Leňa v Humennom.

Iniciátormi Veselého háčkovania boli denné centrá pod záštitou mesta Humenné. „Boli sme na podobnom podujatí v Košiciach, kde sa nám to páčilo. Chceme túto myšlienku šíriť ďalej. Myslím si, že je dobre, aby toto remeslo, tradícia háčkovania nezanikla, aby sme ho učili svoje deti, odovzdávali ďalej. A chceme aj podporiť nemocnicu,“ povedala referentka mestského úradu pre denné centrá Antónia Halecká.

Do podujatia sa okrem členov denných centier zapojili aj žiaci základných škôl a široká verejnosť. Členovia denných centier navštevovali miestne základné školy od začiatku mája, kde záujemcov zaúčali do háčkovania. „Veselé háčkovanie je pre nás veľkou príležitosťou podporiť charitatívne zmýšľanie u detí. V rámci našej školy sa deti učili háčkovať, rozvíjali si svoju zručnosť, vrátili sa k remeslám svojich starých mám a najmä podporili myšlienku darovať niečo maličkým deťom,“ povedala Jitka Fiľová, riaditeľka Základnej školy na Hrnčiarskej ulici v Humennom.

Štvorce, ktoré jednotlivo v priebehu šiestich týždňov háčkovali, boli veľké 15 krát 15 centimetrov. Spolu sa ich podarilo uháčkovať viac ako 600. K trom desiatkam dečiek, ktoré boli hotové na konci podujatia, ich tak pribudne ešte osem.

Videli ste? Omaľovánka žiakov ŠZŠ v Humennom sa dostala až k prezidentovi…

OBRAZOM: Omaľovánka žiakov ŠZŠ v Humennom sa dostala až k prezidentovi
7
Galéria
Zdroj: Jana Karľová

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM