Ondrej Petričko Krimi

Poriadny rozruch na ceste: Policajná naháňačka z hraníc až do Michaloviec!

Priestupku v zmysle zákona o pobyte cudzincov sa úmyselným vyhnutím hraničnej kontrole dopustil vo štvrtok štátny príslušník Dánska. Muži zákona ho následne po zadržaní umiestnili do policajnej cely.

Ilustračný obrázok k článku Poriadny rozruch na ceste: Policajná naháňačka z hraníc až do Michaloviec!
Zdroj: Policajný zbor SR

Vo štvrtok bolo na slovensko-ukrajinskej hranici poriadne rušno. Štátny príslušník Dánska sa vyhol hraničnej kontrole a začal unikať.

Pri naháňačke spôsobil dopravnú nehodu

Hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície v Sobranciach Agnesa Kopernická informovala, že cudzinca po prekročení slovensko-ukrajinskej hranice zastavovali policajné hliadky, avšak na ich výzvy nereagoval a pokračoval v jazde smerom na Michalovce.

„Do prenasledovania motorového vozidla sa následne zapojili aj hliadky Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach. Cudzinec pri unikaní pred policajtmi spôsobil dopravnú nehodu, bol zadržaný a umiestnený v cele policajného zaistenia," dodala Kopernická.

Unikal veľkou rýchlosťou…

Tieto informácie potvrdil aj košický krajský policajný hovorca Alexander Szabó. „Vo štvrtok krátko po 19.00 hod. bolo cestou operačného strediska PZ vyhlásené pátranie po unikajúcom motorovom vozidle zn. Peugeot 306, ktoré nelegálne prekročilo štátnu hranicu s Ukrajinou. Unikajúce vozidlo začali prenasledovať hliadky Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance. Do prenasledovania motorového vozidla sa ihneď zapojili aj hliadky Pohotovostnej motorizovanej jednotky Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktoré unikajúce vozidlo zbadali v Sobranciach ako veľkou rýchlosťou uniká smerom na Michalovce."

…a ešte aj pil

Vodičovi boli muži zákona v pätách, ten riadenie vozidla nezvládol a na ulici Štefana Kukuru v Michalovciach po prerazení obrubníka nabúral do odstaveného vozidla zn. Citroen C3. „Policajti PMJ vodiča ihneď po nehode na mieste zadržali. Následnou kontrolou bolo zistené, že ide o 29-ročného občana Dánska. Vodič bol podrobený dychovej skúške na zistenie požitia alkoholu, kde mu namerali hodnotu 0,62 mg/l alkoholu (1,29 promile). Na vozidle zn. Citoren C3 spôsobil škodu vo výške cca 1 000 eur."

Poverený príslušník vodiča obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a umiestnil ho do cely policajného zaistenia. V prípade dokázania viny mu hrozí až ročné väzenie.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM