Zuzana Ročeňová Rôzne

Blížiaca sa EKO akcia: Vyčistia sa brehy i dno Zemplínskej šíravy

Stredisko Kaluža už čoskoro ožije EKO akciou, zameranou na vyčistenie brehov a dna Zemplínskej šíravy. Podujatie s množstvom zaujímavých atrakcií je určené hlavne detským návštevníkom. Na čo všetko sa môžu naše ratolesti tešiť?

Ilustračný obrázok k článku Blížiaca sa EKO akcia: Vyčistia sa brehy i dno Zemplínskej šíravy
Zdroj: Dnes24.sk

Hlavným cieľom blížiacej sa akcie je podľa slov organizátora Lukáša Juštíka pomôcť vyčistiť brehy i dno Šíravy, ktorá nebola čistená cez 22 rokov a na svoje si prídu aj tí najmenší.

„Podujatie je určené hlavne deťom, aby videli, že tá príroda má byť krásna a čistá. A hlavne aby boli od malička vychovávané k poriadku,“ hovorí Juštík.

Bohatý program pre najmenších

Ratolesti sa na Šírave 8. júna do sýtosti vybláznia. K dispozícii im bude zaujímavý program a množstvo atrakcií. „Pre deti bude pripravený program, v ktorom sa predstavia policajti, zásahové komando, mali by prísť aj vojaci, ktorí predstavia svoju techniku. Deťom ukážeme potápačskú výstroj a budú tam aj ľudia z ranču s koňmi. Samozrejme nebude chýbať nafukovací hrad a rôzne iné atrakcie, ktoré zabezpečuje obec Kaluža,“ prezradil Juštík.

Úspešný premiérový ročník

Prvý ročník tejto Eko akcie prilákal približne 200 malých detí s rodičmi a podarilo sa vyzbierať úctyhodné množstvo odpadu. „Minulý rok sme vyzbierali približne 200 kg odpadu, bolo tam veľké množstvo plechoviek, fliaš, ale aj pneumatiky, železné hrazdy, kvantum rybárskeho náčinia a podobne,“ priblížil Juštík.

Tento rok sa do vôd Šíravy na Eko akcii ponorí približne tridsať potápačov z celého Východného Slovenska, zastúpené budú napríklad Michalovce, Vranov n/Topľou či Humenné. Čistiť sa budú lokality Kamenec, Kaluža a Medvedia hora.

Podujatie je naplánované na 8. júna v stredisku Kaluža. Vstup je voľný.

Foto: archív Eko akcia 2013

EKO akcia na Zemplínskej šírave!
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM