Rôzne

Austrálska firma presúva časť výroby na východ Slovenska: Majú vzniknúť stovky pracovných miest!

Na východné Slovensko presúva časť svojej výroby austrálska spoločnosť Howe a plánuje vytvoriť stovky pracovných miest. Toto sťahovanie spoločnosti angažujúcej sa v oblasti dodávok pre automobilový priemysel je naplánované už na rok 2015.

Ilustračný obrázok k článku Austrálska firma presúva časť výroby na východ Slovenska: Majú vzniknúť stovky pracovných miest!
Zdroj: TASR

Developérom spomínanej spoločnosti je Erste Group Immorent Slovensko. Aj napriek zložitej situácii na automobilovom trhu si spoločnosť Howe vybrala košický Immopark ako najvhodnejšie miesto pre svoju expanziu. „Sme radi, že Howe prichádza práve do Košíc. Sme presvedčení, že dokážeme zabezpečiť tie najvhodnejšie podmienky pre túto investíciu a v budúcom roku budeme svedkami úspešného a slávnostného otvorenia haly s rozlohou takmer 16 000 štvorcových metrov v Immoparku Košice,“ uviedol konateľ Erste Group Immorent Slovensko Peter Malík.

Nové pracovné príležitosti

Táto transakcia vytvorí pracovné príležitosti pre stovky zamestnancov na východnom Slovensku a Howe sa tak aktívne zapojí do rastu priemyslového logistického parku pri košickom letisku. „Strategický manažment a kvalitná práca našich zamestnancov presvedčila nielen zákazníkov, ale aj akcionárov, ktorí rozhodli o rozšírení prvovýroby z Austrálie aj priamo do Košíc,“ vysvetlil Richard Duda, generálny manažér a konateľ Howe Slovensko.

Spoločnosť Howe Slovensko začala svoju činnosť v roku 2005 ako dcérska spoločnosť Howe Automotive Limited Australia a postupne si prerazila cestu medzi najvýznamnejšie spoločnosti východoslovenského regiónu. Po zvládnutí krízy zažil Howe Slovensko veľkú expanziu, rozšírenie výrobných priestorov, zvýšenie kapacity výroby značiek Land Rover aj Audi.

V príprave nové projekty

Spoločnosť zároveň otvorila tento rok novú tréningovú halu, s ktorou je tiež spojený nárast počtu zamestnancov. „Je symbolické, že práve k 10. výročiu založenia spoločnosti budeme otvárať novú výrobnú halu neďaleko od letiska. Pre budúci rok pripravujeme nové projekty, a tak verím, že v roku 2015 naviažeme na úspechy a pokrok predchádzajúcich rokov,“ dodal Duda.

Immopark v Košiciach má projektovo pripravené haly a vďaka tomu je developér schopný vo veľmi krátkom čase uspokojiť požiadavky aj veľkých priemyselných nájomcov. „Hlavnou pridanou hodnotou nášho projektu je skvelá dostupnosť, pripravenosť areálu pre priemyselnú výrobu a logistiku a v neposlednom rade aj naša schopnosť rýchlo realizovať požiadavky nájomcov,“ uzavrel Malík.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM