Tlačové správy

APHRODITE PALACE v Rajeckých Tepliciach je symbolom luxusu

Novootvorený luxusný štvorhviezdičkový kúpeľný hotel APHRODITE PALACE v Rajeckých Tepliciach je výsledkom snahy majiteľov preniknúť medzi európsku kúpeľnú elitu.

Ilustračný obrázok k článku APHRODITE PALACE v Rajeckých Tepliciach je symbolom luxusu
Zdroj: Dnes24.sk

Nadčasová architektúra v antickom duchu, spolu s použitými pravými prírodnými materiálmi-mramorom, ónyxom, vzácnymi drevinami, sklenými vitrážami a zlatom, vytvárajú atmosféru prepychu a najvyššej kvality. To všetko je ešte umocnené starostlivosťou desiatok zamestnancov v hotelových uniformách, ktorí plnia želania návštevníkov ešte predtým, ako ich vyslovia. Na takýto štýl nie sú zvyknutí len cudzinci, ale čoraz viac aj slovenskí hostia a hostia zo susedných krajín. Viceprezident akciovej spoločnosti SLK Rajecké Teplice Zdenko Miškolci k tomu poznamenáva: ,,Nový hotel je výsledkom inšpirácie antikou, v kombinácii s tradičnými architektonickými prvkami najlepších svetových hotelových sietí a kúpeľných zariadení. Práve z antického Grécka pochádzajú niektoré klasické motívy použité už pri výstavbe predchádzajúcich zariadení v Kúpeľoch Rajecké Teplice. Architekti Stanislav Smatana, Štefan Bílek, Viera Dandová a interiérová dizajnérka Jana Miškolciová odviedli skvelú prácu. Na stavbe sa vystriedali stovky pracovníkov z celého sveta – Slováci, Česi, Bulhari, dodávatelia z Ázie – z Indie, Číny, Turecka. Všade boli použité pravé prírodné materiály, obdobne ako v svetových top hoteloch–sochy sú mramorové, aj interiér hotela je vyzdobený talianskym a indickým mramorom opracovaným v Číne. Na výzdobu hotela sa použilo 10 kg 24 karátového lístkového zlata a na vitráže slovenského pôvodu 5000 sklíčok.“ Hotel s výbornou polohou priamo v centre kúpeľného mestečka vznikol dva roky trvajúcou komplexnou prestavbou bývalého hotela Veľká Fatra. Investícia vo výške 7 mil. EUR bola financovaná z vlastných a úverových zdrojov investora. Skúšobná prevádzka APHRODITE PALACE začala v apríli 2014 a slávnostné otvorenie celého hotela bude 5. júna 2014 za účasti vyše stovky pozvaných hostí. APHRODITE PALACE zaberá 3000 m2 a ponúka spolu 111 izieb, z toho 6 suitov s rozlohou 40 m2 a 3 Suite de Luxe s rozlohou 75 m2 a panoramatickým výhľadom. S kúpeľným domom APHRODITE hotel spája presklené premostenie, vďaka ktorému prejdú hostia „suchou nohou“ priamo k vodnému a saunovému svetu, či špičkovo vybavenému centru krásy Beauty Aphrodite. Zaujímavosťou štvorhviezdičkového hotela sú dve poschodia s najvyšším štandardom a piatimi hviezdičkami. ,,Máme klientelu aj z Ruska, Ukrajiny a arabských štátov, ktorá vyhľadáva výlučne päťhviezdičkový štandard, preto sme im chceli vyjsť v ústrety. Zvyšok hotela a najmä gastronómia ponúka tiež vysokú kvalitu, ale za dostupné ceny, na ktoré sú naši domáci hostia zvyknutí. O záujme domácej klientely a dopyte po našich službách svedčí doteraz vydaných 4000 klubových kariet,“ konštatoval Z. Miškolci.
Novému hotelu dominuje veľkolepá štýlová lobby a reštaurácia zdobená mramorom, ónyxom a 24-karátovým zlatom. Reštauračný koncept a la carte reštaurácie APHRODITE PALACE s 205 stoličkami vznikal za asistencie jedného z najlepších slovenských šéfkuchárov Mariána Fila z kaštieľa Afrodita, Čereňany. V súlade s najnovšími trendmi, v Rajeckých Tepliciach klienti nájdu nielen širokú ponuku medzinárodnej kuchyne, ale aj obľúbené domáce špeciality, ako sú treska či kysnuté koláče. Dynamiku a život do reštaurácie prináša otvorená kuchyňa, tzv. front cooking a jedlá ,,na mieru.“ Kúpele Rajecké Teplice patria k najobľúbenejším kúpeľom pre samoplatcov. Ako prvé na Slovensku zaviedli wellness služby, víkendové wellness pobyty a to už v 90. rokoch minulého storočia. Liečia sa tu pohybové, nervové, dýchacie choroby (astma) a choroby z povolania.

Viac informácií je na www.spa.sk
Centrálne rezervačné oddelenie:
Tel.: +421 41 5494 256–7
E-mail:spa@spa.sk

APHRODITE PALACE v Rajeckých Tepliciach je symbolom luxusu
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM