Rôzne

Aj v Humennom sa bude tancovať Flashmob dance: Ktorá škola roztancuje najviac ľudí?

Májová zbierka UNICEF prichádza tento rok s jednou novinkou. Na školách, ktoré sa zapoja, sa bude tancovať Flashmob dance a natáčať video. Motiváciou je hlavná cena - osobná návšteva Martina Pyca Rauscha a tanečníka Jara Bekra víťaznej školy.

Ilustračný obrázok k článku Aj v Humennom sa bude tancovať Flashmob dance: Ktorá škola roztancuje najviac ľudí?
Zdroj: YouTube.com

Tanečná akcia sa koná pri príležitosti 10. výročia zbierkovania na Slovensku. Podstatou súťaže je pozvať na školu čo najviac ľudí – rodičov, priateľov, spoločne si zatancovať v afrických rytmoch a natočiť z toho video.

V Humennom sa do tancovania Flashmob dance zapojí zrejme ZŠ Pugačevova, ZŠ SNP, ZŠ Hrnčiarska a pravdepodobne aj ďalšie školy. Pozrite si vo videogalérii inštruktážne video Flashmob dance s Jarom Bekrom.

Samotná zbierka Týždeň modrého gombíka je na programe 12. – 18. mája. V Humennom bude prebiehať všetky pracovné dni okrem štvrtka.

Výnos z celej zbierky je vždy určený na konkrétnu pomoc ohrozeným deťom v niektorej krajine napr. na vzdelávanie a zabezpečenie pitnej vody, zabezpečenie základných sanitačných a sociálnych zariadení, či očkovanie.

Tak ako vlani, aj tento rok sa zbiera pre Ugandu, nakoľko ide o trojročný projekt. UNICEF má za cieľ situáciu v Ugande postupne meniť a dosiahnuť, aby sa čistá voda stala základom života všetkých detí.

Informácie pre Humenné24 poskytol Mládežnícky parlament Freemar.

Flashmob dance
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM