Aktualizované ts Krimi

Odporný hyenizmus: Ľudia zakladajú falošné zbierky a okrádajú obete výbuchu z Prešova

Po sociálnych sieťach sa šíria čísla "zaručene" transparentných účtov, ktoré majú slúžiť pre obete prešovskej tragédie. Nedajte sa nachytať!

Ilustračný obrázok k článku Odporný hyenizmus: Ľudia zakladajú falošné zbierky a okrádajú obete výbuchu z Prešova
35
Galéria
Zdroj: TASR

Polícia SR varuje pred falošnými transparentnými účtami, ktoré boli zriadené na pomoc obetiam výbuchu v Prešove.

Hyeny v ľudskej koži

Kým jedny pomáhajú ako vedia, iní dnešnú tragickú udalosť využívajú vo svoj prospech. Na sociálnej sieti sa začali množiť falošné čísla transparentných účtov na pomoc obetiam výbuchu v Prešove. Ako uviedla na svojej facebookovej stránke polícia, „je to nepochopiteľné, ale naozaj sa môže nájsť niekto, kto chce využiť nešťastie iných vo svoj prospech“.

Mesto Prešov zverejnilo číslo účtu, na ktoré môžu ľudia prispieť pre občanov postihnutých tragickým výbuchom. Číslo transparentného účtu je:

SK90 7500 000­0 0040 0859 1­229 variabilný symbol: 6122019

Zriadená je aj linka krízového centra 051 3100 101. Linka je určená pre ľudí, ktorí sa ocitli v núdzi v súvislosti s výbuchom plynu na Mukačevskej ulici.

Výbuch plynu v prešovskej bytovke si doteraz vyžiadal päť obetí a viac ako 40 zranených. Plyn mal vybuchnúť v jednom z bytov v 12-podlažnej bytovke pred 12:15 hod. Prešovská primátorka Andrea Turčanová vyhlásila od 12:35 hod. na území mesta mimoriadnu situáciu.

Polícia začala v súvislosti s piatkovým výbuchom plynu v Prešove trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Igor Pavlik.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: presov.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM