Správy

Očkovanie v prešovskom obchodom centre láka ľudí: Jeden z dní bol rekordný

Mobilné jednotky zaočkovali v obchodnom dome rekordných 726 záujemcov. Posledné termíny na podanie druhej dávky AstraZenecy však ľudia nevyužili.

Ilustračný obrázok k článku Očkovanie v prešovskom obchodom centre láka ľudí: Jeden z dní bol rekordný
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Prešovský samosprávny kraj (PSK) sa uplynulý víkend (24. – 25. 7.) prioritne zameral na očkovanie jednodávkovou vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson v priestoroch prešovského obchodného centra (OC) na ulici Armádneho generála Svobodu a tiež na preočkovanie vakcínou AstraZeneca v krajských očkovacích centrách. Mobilné jednotky zaočkovali v obchodnom dome rekordných 726 záujemcov. Posledné termíny na podanie druhej dávky AstraZenecy však ľudia nevyužili. Kapacity krajských očkovacích centier naplnili len na 44 percent. Informovala o tom hovorkyňa PSK Daša Jeleňová.

Rekordný deň

Ako povedala, kým v sobotu v OC dostalo vakcínu 205 ľudí, ďalší víkendový deň to bolo rekordných 521 záujemcov, ktorí prišli z blízkeho i širšieho okolia. „PSK v nedeľu na zvýšený dopyt zo strany obyvateľov kraja zareagoval okamžitým posilnením svojich očkovacích tímov a technického zázemia,“ priblížila Jeleňová.

Mobilné jednotky kraja od piatka (23. 7.) do nedele podali v šiestich lokalitách kraja a vo firme Garrett Motion Slovakia Záborské spolu 399 vakcín Pfizer/BioNTech. „Výjazdová očkovacia služba PSK je v teréne aj počas nasledujúcich dní tohto pracovného týždňa,“ vysvetlila Jeleňová.

Ďalšie aktuálne správy

Posledné termíny na AstruZenecu

Počas víkendu boli v prevádzke tri krajské očkovacie centrá, a to v Prešove, Humennom a Poprade. V tých sa prioritne otvorili posledné termíny na podanie druhej dávky vakcíny AstraZeneca.

„Čakatelia na preočkovanie touto vakcínou však kapacity centier naplnili len na 44 percent. Aj napriek apelovaniu na verejnosť, že ďalšie termíny už PSK neotvorí, sa do prešovského centra prišlo preočkovať iba 281 ľudí, do centra v Poprade 179 a humenského centra 67 záujemcov. Konečné číslo preočkovaných tak napokon predstavuje len niečo viac ako 520 ľudí. V štátnej čakárni sa na preočkovanie AstraZenecou pritom nachádzalo približne tisíc čakateľov,“ skonštatovala Jeleňová s tým, že v očkovacom centre v Humennom pokračovalo v nedeľu aj očkovanie vakcínou Pfizer/BioNTech.

Po uplynulom víkende sa kraj blíži v počte podaných vakcín proti ochoreniu COVID-19 k číslu 184-tisíc. Presne 14 824 vakcín od svojho spustenia v máji doteraz podali mobilné jednotky PSK, ďalších takmer 169=tisíc vakcín očkovacie tímy v krajských vakcinačných centrách.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Aktuality z Prešova

Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 v Prešove
9
Galéria
Zdroj: TASR/Roman Hanc
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM