Jakub Forgács Samospráva

Obec z okresu Prešov dostala výnimku: Prečo tu bude volebná miestnosť otvorená o 20 minút dlhšie?

Volebné moratórium v rámci komunálnych volieb sa skončí zatvorením volebných miestností o 20:00. Výnimkou bude obec z okresu Prešov, kde bude volebná miestnosť otvorená o 20 minút dlhšie.

Ilustračný obrázok k článku Obec z okresu Prešov dostala výnimku: Prečo tu bude volebná miestnosť otvorená o 20 minút dlhšie?
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Hlasovanie v rámci dnešných komunálnych volieb sa predĺži aj v obci Svinia v Prešovskom kraji. Volebnú miestnosť tu zatvorili na 20 minút, aby prešetrili podozrenia z kupovania hlasov.

„V súčasnosti vznikla nová situácia v obci Svinia v Prešovskom okrese, kde sa vo volebnej miestnosti v obci vyskytli dvaja voliči, ktorí mali na papieriku predpripravené mená kandidátov, ktorých majú na hlasovacom lístku zakrúžkovať,“ priblížila zapisovateľka Ústrednej volebnej komisie (ÚVK) Eva Chmelová. Ako dodala, volebná komisia túto skutočnosť považovala za rozpor so zákonom a uzatvorila volebnú miestnosť a vyšetrovala situáciu. „Po 20 minútach skonštatovala, že je to v poriadku a otvorila volebnú miestnosť,“ doplnila.

Voľby sa budú predlžovať aj na košickom sídlisku Luniku IX., kde bude volebná miestnosť otvorená o 38 minút dlhšie. Zvyšné volebné miestnosti sa na Slovensku zatvoria o 20:00.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM