Ľubomír Hudačko Kultúra

Nový týždeň v Prešove má čo ponúknuť: Akcie, ktoré si nenechajte ujsť

Nový septembrový týždeň v Prešove ponúkne aj rôzne podujatia. Zostavili sme pre vás prehľad redakčných tipov na akcie, ktoré radíme nevynechať.

Ilustračný obrázok k článku Nový týždeň v Prešove má čo ponúknuť: Akcie, ktoré si nenechajte ujsť
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Koncert Rodákov

12. septembra 18:00 – 23:00 amfiteáter

Unikátny koncert prešovských rodákov sa bude konať v rámci osláv 770. výročia prvej písomnej zmienky o našom meste. Gratulantmi budú prešovskí rodáci z rôznych oblastí, či už divadla, hudby alebo filmu.

Odpískané

12. septembra 18:30 – 20:30 v DJZ

Niekde pánubohu za chrbtom sa v ošarpanej šatni počas futbalového zápasu stretajú traja rozhodcovia. Každý z nich si myslí, že žije iný život, než by si zaslúžil a že sa teda stala krivda, ktorú treba napraviť. Laco chce miesto v rozhodcovskom tíme FIFA, Mydlo chce pomstu, Básnik chce Marianu.

Pyžamo pre šiestich

13. septembra o 19:00 v kine Scala

V divadelnej hre, ktorá obletela svet, hrajú Gabriela Škrabáková/Andrea Profantová, Danica Jurčová, Anna Nováková, Richard Stanke/Peter Sklár, Ján Dobrík či Michal Rovňák.

Deň Polície SR

14. septembra 9:30 – 18:30 pred Handball arénou na parkovisku

Počas tohto podujatia budete môcť vidieť ukážky policajnej práce a techniky, program pre deti aj dospelých. V programe vystúpia Profesionáli Helena Krajčiová, Michal Hudák, Lukáš Latinák či Peter Sklár.

Prešovské trhy

14. septembra – 17. septembra areál na Jazdeckej ulici

Prešovské trhy a parkúrové preteky v jednom nás čakajú už o pár dní. V sprievodnom programe vystúpia Modus, Marián Greksa, hudobný program „Búrka“ či Jungle Label.

„90“

15. septembra 21:00 – 23:00 vo Wave

Čakajú na vás kapely The Void & Nirvana revival band. Na afterparty vás zabaví Dj Density.

O Červenej čiapočke

16. septembra 16:00 – 18:00 v Literárnej kaviarni Viola

Divadelné predstavenie pre rodičov s deťmi.

DOD v Babadle

17. septembra od 10.00

Čaká vás počas Dňa otvorených dverí zaujímavý program ako Virošni Haničko, Kráľ drozdia brada, bábkové divadelné dielne, Z rozprávky do rozprávky, či koncert skupiny The Fathers.

O nenažratom papagájovi

17. septembra o 16:00 v PKO

Spolu s jeho kapitánom zabavia deti od 3 rokov a ponúknu im zážitok. Autorské predstavenie umeleckého klauna a herca Juraja Benčíka. Ten odohral vo svete predstavenia pre viac než 2,5 milióna divákov a po roku sa vracia do Prešova.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie