Správy

Sneh sa roztopil a nastal problém: Voda na Šariši zablokovala priepust popod cestu, FOTO

Časť potoka sa vyliala, v priebehu nedele aj ďalších dní tak na mieste pokračujú v ďalších prácach na odstránení následkov lokálnej povodne.

Ilustračný obrázok k článku Sneh sa roztopil a nastal problém: Voda na Šariši zablokovala priepust popod cestu, FOTO
4
Galéria

V obci Zborov v Bardejovskom okrese vyhlásil starosta Ján Šurkala 3. stupeň povodňovej aktivity. Ako uviedol pre TASR, situácia sa tam zhoršila v nedeľu ráno v súvislosti s intenzívnejším a náhlym topením snehu.

„Prišlo oteplenie a potok, ktorý preteká osadou, sa rozvodnil. Zablokoval sa priepust popod cestu a voda začala vytekať mimo koryto,“ priblížil starosta. Bolo potrebné nasadiť ťažkú techniku a s pomocou dobrovoľných hasičov prečistiť koryto.

Roztopený sneh

„Už v sobotu sa sneh náhle začal topiť, ale ráno sme vyhlásili 3. stupeň povodňovej aktivity. Už sa to ale upokojilo, sneh sa roztopil, ak nezačne pršať, tak predpokladám, že už by sa to nemalo zhoršovať,“ dodal Šurkala s tým, že v priebehu nedele aj ďalších dní budú pokračovať v ďalších prácach na odstránení následkov lokálnej povodne.

Znížený stupeň

Ako na sociálnej sieti informoval poobede Zborov online, povodňová situácia sa postupne upokojila. „Od 12.00 hod. bol povodňový stupeň ohrozenia znížený na druhý najvážnejší. Priepust na ulici Krátky rad sme uvoľnili, voda teda môže odtekať. Prejazd cez potok však nie je v plnej šírke, autá musia ísť naokolo. Prosíme obyvateľov, aby pri pohybe v danom priestore boli veľmi opatrní. V zabezpečovacích prácach budeme pokračovať zajtra,“ uviedlia na facebooku.

Viac záberov nájdete v priloženej fotogalérii.

Objektívom: Povodeň v obci Zborov v regióne Šariša
4
Galéria

Ponúkame aj ďalšie aktuality zo Slovenska:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM