Ľubomír Hudačko Správy

Nové informácie o odstrelení postrachu Prešovčanov: Medveď meral 167 cm, zabili ho až treťou ranou

Medveď, ktorý sa niekoľko dní pohyboval v Prešove spôsobil značný rozruch. Uzavrela sa dokonca časť cyklochodníka pri Mestskej hale a poľovníci mali povolenie na odstrel. K nemu napokon aj došlo a šelma je už mŕtva. Veterinár potvrdil, že merala 167 cm a zastrelili ju až treťou ranou.

Ilustračný obrázok k článku Nové informácie o odstrelení postrachu Prešovčanov: Medveď meral 167 cm, zabili ho až treťou ranou
Zdroj: TASR

Medveď sa pohyboval po veľkom neudržiavanom a nekosenom pozemku patriacom súkromnej firme, v susedstve rodinných domov a štvorprúdovej cesty. Preto sa ho poľovníkom podarilo eliminovať až treťou strelou.

„Musel ísť na odstrel, pretože sú podmienky nevhodné na mobilizáciu. Je to veľký medveď, ktorého by sme nemohli len tak odchytiť a previesť. Bol dospelý, ktorý by po vypustení na inom mieste znovu spôsoboval rovnaký problém. Je netypické, že sa dostal do tohto teritória a pritom nie je núdza o jeho obľúbenú potravu v lese. Uvidíme, pitva ukáže či tam nie je nejaké ochorenie. Určite budeme pátrať po tom, čo bolo príčinou takéhoto neobyčajného správania,“ povedal Juraj Ciberej z Univerzity veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach.

Po pitve a zisťovaní príčin pohybu v meste bude medveď použitý ako preparát pre študentov Strednej lesníckej školy. Podľa Cibereja mal výšku 167 centimetrov a jeho fyzický stav naznačoval zdravotné problémy.

foto: tasr

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM