V dohrávanom zápase 19. kola Tipos extraligy zvíťazili v nedeľu hokejisti HK Nitra na ľade HC GROTTO Prešov 5:0. Šarišania prehrali v deviatom z uplynulých desiatich duelov, Nitrania zabodovali po dvoch neúspechoch.

Ilustračný obrázok k článku Nitra Prešovu strelila 5 gólov: O víťazstve rozhodla v prostrednej tretine, FOTO
11
Zdroj: TASR/František Iván

Nitrania po dvoch nezdaroch potrebovali v boji o čelo tabuľky zabrať naplno a Prešovčania boli pri tomto cieli podľa papierových predpokladov ideálnym súperom. Šarišania sa však na vlastnom ľade snažili a v úvode hrali aktívnejšie.

Najbližšie ku gólu bol v ich drese v úvode druhej tretiny Welychka, no trafil iba žrď a potom to už „rozbalili“ hráči spod Zobora.

Nitrania skórovali trikrát v priebehu štyroch minút a ôsmich sekúnd.

V polovici zápasu to už bolo o štyri góly, keď sa presadil aj v presilovej hre Bajtek. Akýkoľvek náznak drámy odmietol Buček, ktorý v 2. min záverečnej tretiny vsietil svoj druhý gól v stretnutí a zavŕšil skóre.

Prečítajte si tiež

HC GROTTO Prešov – HK Nitra 0:5 (0:0, 0:4, 0:1)

Góly: 22. Buček (Tvrdoň, Vitáloš), 24. Vitáloš (R. Varga, Hrnka), 26. Volko (Šramaty, Múčka), 30. Bajtek (Baláž, Buček), 42. Buček (Tvrdoň). Rozhodovali: Kalina, Valach – Jedlička, Hájnik, vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Prešov: Bespalov – Fekiač, Rajnoha, Turan, Glazkov, Novický, Jendroľ, Bakala – Sýkora, , Vas, Michnáč – Charbonneau, Čacho, Welychka – Žilka, Šimun, Ľalka – Nauš, Zagrapan, Ľalík

Nitra: Honzík – Pánik, Mezei, Raskob, Švarný, Vitáloš, Rais – R. Varga, Baláž, Buček – Hrnka, Rockwood, A. Sýkora – Volko, Bajtek, Tvrdoň – Šramaty, Múčka, Pekarčík

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.