Krimi

Niekto na Prostějovskej postriekal fasádu školy: Znehodnotil ju nečitateľnou hatlaninou

Zatiaľ neznámy "samozvaný umelec“ podľa polície na budove školy, konkrétne na jej fasáde vytvoril nečitateľný nápis červenej farby.

Ilustračný obrázok k článku Niekto na Prostějovskej postriekal fasádu školy: Znehodnotil ju nečitateľnou hatlaninou
Zdroj: KR PZ v Prešove

Na policajnú linku 158 bolo v utorok oznámené, že v Prešove došlo k poškodeniu cudzieho majetku. Dnes24.sk o tom informovala hovorkyňa KR PZ v Prešove Jana Ligdayová.

„Išlo o postriekanie fasády Základnej umeleckej školy v Prešove na Prostějovskej ulici. Preverovaním oznámenia bolo ďalej zistené, že k poškodeniu došlo od 18.02.2022 do 01.03.2022. Zatiaľ neznámy "samozvaný umelec“ na budove školy, konkrétne na jej fasáde vytvoril nečitateľný nápis červenej farby," vysvetlila hovorkyňa s tým, že fasáda bola znehodnotená na ploche cca 3m x 2m.

Boli ste svedkom?

Škola predbežnú škodu vyčíslila podľa polície na 800 eur.

Na základe tejto udalosti podľa Ligdayovej poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Prešov – Sever v prípade začal trestné stíhanie pre prečin poškodzovanie cudzej veci.

„Polícia vyzýva občanov, ktorí by mali akékoľvek informácie k uvedenému prípadu, aby sa ohlásili na telefónnom čísle 158 alebo na ktoromkoľvek policajnom oddelení. Občania nám informácie môžu poskytnúť aj prostredníctvom FB stránky,“ dodala na záver hovorkyňa.

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM