Ľubomír Hudačko Kultúra

Neviete si vybrať, kam tento týždeň za oddychom? Prešovčania, máme pre vás tipy

Nejedno zaujímavé podujatie sa chystá v Prešove aj tento týždeň. Naša redakcia vám ponúka výber našich tipov. Necháte sa zlákať?

Ilustračný obrázok k článku Neviete si vybrať, kam tento týždeň za oddychom? Prešovčania, máme pre vás tipy
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Rodinný prievan

30. apríla 19:00 v Kine Scala

Skvelá súčasná komédia z rodinného prostredia. Matka má vždy pravdu, aj keď ju náhodou nemá. Traja muži a tri ženy, to nikdy neveští nič dobré. Mikroskopický náhľad do života jednej rodiny, ktorá je „postihnutá“ tým najkrajším spôsobom.

Kino Pocity

1. mája 19:30 vo Wave

Tešiť sa môžeme na film s názvom Nikdy si tu nebol.

Ťapákovci

2. mája 19:00 v divadle Alexandra Duchnoviča

Humorná, ale aj vážna komédia s dedinskou tematikou a všadeplatnou myšlienkou so skvelými hereckými výkonmi. Dej slávnej dramatizácie prozaickej predlohy významnej slovenskej spisovateľky z obdobia kritického realizmu, Boženy Slančíkovej-Timravy, nás prenesie do minulosti, na dedinu, do domu početnej rodiny Ťapákovcov.

Metamorfózy harfy

3. mája 19:00 v PKO

Program koncertu približuje premeny harfy ako nástroja, ktorý počas svojho vývoja prešiel mnohými tvarovými a technickými zmenami.

World In My Eyes

3. mája 20:00 vo Wave

Výstava fotografií zberateľských predmetov Depeche Mode. Naživo zahrá Stopa (Depeche Mode Rock Tribute) a afterpárty zaobstará Dj Density.

Deň Európy

4. mája 10:00 na Hlavnej

Chystajú sa aktivity zamerané na všetky vekové skupiny, organizované s cieľom zvýšiť informovanosť o Európskej únii.

Živé šaty

4. mája 16:00 v Šarišskej galérii

Už druhýkrát môžete nahliadnuť do akvizičných aktivít galérie za posledné roky – prezentácia spojená s besedou. Workshop a komentovaná prehliadka medzinárodne etablovanej multimediálnej umelkyne.

Puding Pani Elvisovej

4. mája 21:00 vo Wave

Slovenská elektro-indie-popová kapela, ktorá štyrikrát za sebou získala cenu za najlepšiu koncertnú kapelu, odpáli svoju show v zložení Slivka, Miloš, Viliam a Pino.

Objavovanie Prešova

5. mája o 10:00 a v nedeľu 6. mája o 14:00 pred MIC

Pod lampou vraj býva najväčšia tma, a tak neraz nevnímame a prehliadame drobnosti, okolo ktorých chodíme každý deň. Viete, čo je nezvyčajné na gotických oknách Kostola sv. Mikuláša? Čo je napísané na guli, ktorú drží v ruke socha pred radnicou? Kadiaľ naozaj prebieha 49 rovnobežka? Témou budú prešovské drobnosti a dozviete sa odpovede aj na tieto otázky.

Martin a hviezda

5. mája 11:00 v planetáriu

Astronomická rozprávka pod umelou hviezdnou oblohou o Martinovi a jeho ceste za žiarivou hviezdou pre deti od 4 rokov.

Henry No Hurry

5. mája 21:30 v Christianii

Jedno auto, niekoľko nástrojov. Žiadny zhon, žiadne očakávania. Len on sám, sám so svojou excentrickosťou. Raz Henry, kedysi Harry. Dr, Jekyll, Mr. Hyde.

Nedeľná škola fotografie

6. mája 16:00 v Christianii

Na druhej nedeľnej škole fotografie objasní lektor Matúš Maťufka deťom termín zlatý rez a zavedie ich aj do tajov kompozície.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie