Ľubomír Hudačko Kultúra

Nevídaná finta počas koncertu v Prešove: Beáta Dubasová zišla z pódia a prestala spievať

Úvod prvého plnokrvného marcového týždňa patril v Prešove všetkým popleteným dievčatám. Obľúbená sála PKO priniesla pre fanúšikov ďalšiu možnosť užiť si predstavenie legendárnej hudobnej stálice. Šmrnc a pôvab sa od útlej žienky nevytratil, práve naopak. Beáta Dubasová predviedla skvelú šou!

Ilustračný obrázok k článku Nevídaná finta počas koncertu v Prešove: Beáta Dubasová zišla z pódia a prestala spievať
Zdroj: Dnes24.sk

Veľmi príjemným predkrmom večera bolo vystúpenie Niky Karch. Nielen kvôli estetickému zážitku pre pánov, no aj pre svieži repertoár. Pôvodom východniarka podčiarkla spevácky talent v coververziách (Nemožná, Čerešne) ale hlavne pri vlastných zásadných skladbách (Prázdny rám, Jedna z ciest, Málo ťa mám).

Kariéru začala v Prešove

Navnadila tak prítomných na hlavný bod, ktorý v Prešove mal premiéru po dlhšom období. Veď Beáta Dubasová svoje koncertné turné v metropole Šariša nie a nie naplánovať. Pritom v treťom najväčšom meste Slovenska študovala a tu začala aj spevácku kariéru: „Bolo to úplne vážne práve tu. Spoznala som sa s Petrom Nagyom a ďalšími skvelými hudobníkmi, študentské časy v Prešove sú nezabudnuteľné,“ vyjadrila sa.

Fanúšikovia sa teda dočkali v prvý marcový pondelok a vychutnali si ju v dosýta aj so skvelou kapelou, ktorej bol lídrom Brunno Oravec. Skôr narodení ju poznali ako Dievča z reklamy, či podľa Účesov, mladšia generácia sa dostala k jej hudbe napríklad aj prostredníctvom mnohých cover verziách hitu v speváckych súťažiach z pera Roba Grigorova – Vráť mi tie hviezdy. Okrem toho ale zazneli aj neskôr zhotovené hudobné diela ako Náladová, ktorej skvelý text napísala Katarína Malíková či Cháp ma.

Aj chlapi spievali, že sú večné dievčatá

Počas chronicky známej melódie dokonca zišla z pódia, aby sa osobne pozdravila so skalnými priaznivcami a nechala spievať partie pre náhodne vybrané fanúšičky. Nevídaná finta interpretke vyšla dokonale, prítomné dámy však takmer nestíhali fotiť aj popevok dokončiť. Do varu strhla aj mužov, ktorých bolo pomenej, ale zato dodávali hlbšie tóny.

Ak platí všeobecne známe, že sa úspešným mužom stojí úspešná žena, pri Beáte Dubasovej by mohlo pasovať opačné garde. Jej notoricky zľudovené melódie mohla fanúšikom dopriať hlavne z plodnej spolupráce s Vašom Patejdlom. Jeho rukopis bol známy okrem hitu Za dverami mojej izby aj pri poslednej piesni večera, ktorému nechýbal standing ovation s mohutne pripravenými hlasivkami sály PKO. Možno sa muži cítili zvláštne pri popevku „sme večné dievčatá“, ale speváčka jednoducho len potvrdila, čo už hlásala pred časom: je taká aká je. Podľa slov v piesni Sme také aké sme popletená aj pojašená, v skutočnosti však skromná a aj naďalej v skvelej forme.

foto: Jana Bujňáková

Beáta Dubasová
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM