NEUVERITEĽNÉ: Prešovčania vyhrávali po 1. tretine 5:0! A nakoniec prehrali 5:6

Ešte v 29. minúte svietil na tabuli stav 0:5, no lotyšský útočník Martins Karsums gólom na 1:5 zavelil k obratu a o 5 minút už bolo 4:5.

Ilustračný obrázok k článku NEUVERITEĽNÉ: Prešovčania vyhrávali po 1. tretine 5:0! A nakoniec prehrali 5:6
Zdroj: TASR/Veronika Mihaliková

Najzaujímavejší priebeh 12. kola hokejovej extraligy ponúkol zápas medzi Liptovským Mikulášom a Prešovom. V ňom hostia viedli po 1. tretine už 5:0 a zdalo sa, že idú jasnými krokmi za tromi bodmi.

No napokon bolo všetko inak a koňare prehrali 5:6 po predĺžení.

Zrazu bolo 4:5

Vďaka zriedkavo vídanému obratu sa Liptáci posunuli o dve priečky a z poslednej 12-tej poskočili na 10. Ešte v 29. minúte svietil na tabuli stav 0:5, no lotyšský útočník Martins Karsums gólom na 1:5 zavelil k obratu a o 5 minút už bolo 4:5.

Karsums, ktorý je s deviatimi gólmi druhý v poradí ligových strelcov, v 52. minúte vyrovnal na 5:5 a skazu šokovaných hostí dokonal v predĺžení fínsky útočník Hannu Kuru.

Prešov tak stratil ďalší výborne rozohraný duel, po vedení 3:0 a 4:1 nevyhral nedávno ani so Slovanom.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC MV Transport Prešov 6:5 pp (0:5, 4:0, 1:0 – 1:0)

• Góly: 29. Karsums (Saari, Šmída), 31. Braun (Novajovský, Michalík), 31. Saari (Kapičák, Šmída), 34. Novajovský (Karsums, Saari), 52. Karsums (Kuru), 61. Kuru (Novajovský) – 2. Nauš (Ballhorn), 9. Gerlach (Nauš, Rajnoha). 14. Giles, 15. Klíma (Lalík), 18. Girduckis (Jendroľ, Neuls).
  • Rozhodovali: Rojík, Źák – Ordzovenský, Bogdaň,
  • vylúčení: 2:3,
  • presilovky: 1:1,

L. Mikuláš: M. Valent (9. Kozel) – Ventelä, Mesikämmen, Novajovský, Pavúk, Mezovský, Hudec, Kapičák, Braun; – Karsums, Saari, Kriška – Kuru, Walega, Michalík – Handlovský, P. Valent, Uhrík – Šmída, Vähätalo, Drábek

Prešov: Rabčan – Jendroľ, Higgins, Ballhorn, Fekiač, Rajnoha, Giles, Nátny, Vojtech; – Žilka, Šimun, Sýkora – Nauš, Šimek, Gerlach – Neuls, Girdukis, Jendroľ K. – Krajč, Klíma, Lalík