Hádzaná

NEUVERITEĽNÉ: Hádzanári Tatrana Prešov dokázali vyhrať všetky zápasy v sezóne!

Oslavujú titul, ale poriadne štýlovo! Veď Prešovčania vyhrali hádzanársku ligu bez straty jediného bodu. Všetko vyhrali v základnej časti, aj v play off.

Ilustračný obrázok k článku NEUVERITEĽNÉ: Hádzanári Tatrana Prešov dokázali vyhrať všetky zápasy v sezóne!
9
Zdroj: Viktor Zamborský

Tatran Prešov oslavuje zisk v poradí 16-teho titulu majstrov Slovenska v ére samostatnosti, celkovo už 19-ty v histórii klubu vrátane troch federálnych (1969, 1971 a 1993). Dnes 24 o tom informoval hádzanársky klub Tatrana.

Vyhrali všetko

Zo slovenského titulu sa tešia 14-ty raz v rade, teda nepretržite od roku 2007!

Zverenci trénera Slavka Golužu navyše ovládli sezónu 2020/21 dokonalým spôsobom a triumfovali vo všetkých 24 zápasoch základnej časti a play-off.

Triumf vo svojom v poradí 19-tom finále zelenobieli zavŕšili sobotným víťazstvom 20:19 (12:8) v treťom finálovom zápase Niké handball extraligy nad MŠK Považská Bystrica.

Pohár zdvíhal Rábek

Prešovský Tatran tak ovládol finálovú sériu 3:0 na zápasy (23:20 doma, 30:14 vonku, 20:19 doma).

Majstrovský Pohár Antona Frola nad hlavu zdvihol kapitán tímu Oliver Rábek, ktorý ale pre zranenie z prvého súboja duel neodohral.

Súčasťou slávnostného odovzdania medailí a pohárov bola aj rozlúčka s dvojicou hráčov, ktorí po sezóne klub opúšťajú – Igorom Čuprynom a Ninom Grzentičom.

Ponúkame aj ďalšie aktuality zo Slovenska:

Rozhodujúci finálový zápas bol napínavý až do posledných sekúnd. Považská Bystrica síce prehrala prvý polčas o štyri góly, v tom druhom sa ale stále držala na dostrel a po zranení Pedra Pacheca sa Považanom dokonca minútu pred koncom podarilo vyrovnať.

Hrdina Čupryna

O víťazný gól sa v závere postaral Pavel Hernandez, ktorý bol s piatimi zásahmi najlepším strelcom zelenobielych v zápase.

Hrdinom posledných sekúnd bol aj lúčiaci sa Igor Čupryna, ktorý v poslednej minúte zlikvidoval dva náskoky súpera a jeho zákrok napokon aj definitívne symbolicky uzavrel celý tento hádzanársky ročník.

Tatran si v siedmej vzájomnej konfrontácii s Považanmi o zlato pripísal po rokoch 2004, 2005, 2007 a 2019 v poradí piaty triumf. Považania sa tešili v rokoch 2003 a 2006, teda naposledy pred 15-timi rokmi.

Neprehliadnite ani správy z nášho magazínu:

V tomto ročníku vyhral Tatran, vrátane finále Slovenského pohára, nad Považskou Bystricou všetkých šesť vzájomných stretnutí. V tabuľke po základnej časti mal pred súperom osembodový náskok.

Štatistiky po dueli

NHE – 3.finále: Tatran Prešov – MŠK Považská Bystrica 20:19 (12:8), Tatran zvíťazil v sérii 3:0

• Zostava a góly Tatrana: Colodeti, Čupryna, Ondrejčák – Rábek, Santos 2, Pacecho 4, Fech, Linhares 2, Rečičár 2, Kravčák, Fižuleto, Grzentič, Hernandez 5/3, Carapkin 2.
  • Najviac gólov súpera: Petričenko 5, Vallo 4, Burnazovič 3, 7-metrové hody: 3/3– 1/1, vylúčenia: 2:3
  • Priebeh: 0:1, 4:2, 6:3, 6:6, 11:7, 12:9, 13:11, 14:13, 17:14, 18:17, 19:19.

Viac záberov zo zápasu od Viktora Zamborského nájdete v priloženej fotogalérii!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Objektívom: Hádzanári Tatrana Prešov sú opäť majstri