Ľubomír Hudačko Rôzne

Netradičný Valentín v Prešove: V pláne je rande s Torysou, prísť môže ktokoľvek

Onedlho príde na rad v Prešove netradičné valentínske podujatie. Rande s Torysou sa môže zúčastniť ktokoľvek. O čo vlastne pôjde?

Ilustračný obrázok k článku Netradičný Valentín v Prešove: V pláne je rande s Torysou, prísť môže ktokoľvek
3
Galéria

Skvelá myšlienka! Podujatie Valentínske rande s Torysou už túto sobotu prinesie veľké upratovanie.

„Cieľom je vyčistiť mesto Prešov a okolie od odpadkov, motivovať ľudí, aby si viac všímali svoje okolie, aby sa aktívne zapojili do zlepšenia stavu prostredia, v ktorom žijú a zamysleli sa aj nad odpadom, ktorý sami vytvárajú,“ pozývajú organizátori s tým, že postačia vám k tomu ruky, rukavice a lepšia obuv.

Vyzbierali 300 kilogramov

V tomto roku pôjde o prvú akciu zameranú na zlepšenie prostredia, v ktorom žijeme. Dobrovoľníci sa zmobilizovali cez sociálnu sieť už aj vlani a zúčastnilo sa ho približne 40 ľudí.

„V priebeh dvojhodinovej akcie sme vtedy vyzbierali viac než 20 vriec, ktoré obsahovali asi 300 kilogramov odpadu nájdeného po brehoch rieky. A to len na krátkom úseku pri Toryse,“ vysvetlili nám organizátori.

Akciu usporiadajú s vedomím mesta a aj jeho pomocou v rámci vriec na zber a konečný zvoz odpadu.

„Je vhodné obliecť sa podľa počasia a potrebnou výbavou sú pracovné rukavice. Zídu sa aj krátke hrabličky, najmä pri zbere odpadu kam ruka nedočiahne,“ znejú inštrukcie od tejto partie nadšencov.

Kedy a kde?

Valentínska akcia bude na tom istom mieste, kde to všetko začalo. Na brehu Torysy od mosta Levočská smerom k teplárni. Stretnutie bude na strane známeho obchodného centra. Začiatok je stanovený 10:00 hod. a potrvá približne do 12:00 hod.

Akcie sa zúčastňujú deti aj rodiny. Pracovať na tej istej ušľachtilej veci s dospelými je pre deti iste silným zážitkom.

„Samotný zber nie je náročná činnosť, každý ide svojim tempom, a tak prispeje tak ako môže a vie. A je to aj príležitosť spoznať nových ľudí,“ dodali na záver k téme organizátori tejto krásnej myšlienky.

Na záberoch si pozrite aj Ľadový maratón v Slovenskom raji a v obrazoch nájdete zábery z upratovania z vlaňajška. Kliknite si video aj fotogalériu.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie