Nováčik extraligy položil základ triumfu v prvej tretine, po ktorej viedol 3:0. Natiahol tak víťaznú sériu už na šesť stretnutí.

Ilustračný obrázok k článku Neskutočná forma Prešovčanov: Hokejisti vyhrali 6. zápas v rade, aj Trenčínu dali päťku!
Zdroj: TASR/František Iván

Už v 2. minúte Prešov vyhrával. Jendroľ prihral Zagrapanovi, ktorý prekonal Valenta. Trenčania následne nevyužili presilovku pri vylúčení Viktora Fekiača a v 8. minúte inkasovali po druhý raz.

Nedôrazné bránenie domácich potrestal Charbonneau, ktorý prekvapil Valenta strelou z uhla. V 16. minúte sa podobným spôsobom presadil Šimun a vyhnal Valenta z bránky, vystriedal ho Bowns.

Vyrovnanie neprišlo

V úvode druhej tretiny Trenčania hostí zatlačili a v 25. minúte znížili na 1:3, keď E. Švec strelou spoza kruhov zaskočil Bespalova. Prešovčania potom prežili bez ujmy dve oslabenia a v polovici zápasu im Welychka mohol prinavrátiť trojgólový náskok, no Bowns sa stihol presunúť. V 34. minúte však už hostia zvýšili na 4:1, keď vylúčenie Hudeca potrestal agilný Čacho.

Na začiatku záverečnej tretiny mohol po prihrávke Valacha znížiť Paukovček, Bespalov však vytiahol dobrý zákrok. Trenčania sa dočkali v 49. minúte, keď strelu Starostu šikovne tečoval Tybor. Domáci pokračovali v nápore a v 54. minúte bolo 3:4, presilovku využil Bezúch. Trenčanom sa však vyrovnať nepodarilo a pri záverečnej power play inkasovali piaty gól z hokejky Aurela Nauša.

Neprehliadnite ani ďalšie aktuálne správy:

HK Dukla Trenčín – HC Grotto Prešov 3:5 (0:3, 1:1, 2:1)

• Góly: 26. E. Švec (Tybor, Mikyska), 49. Tybor (Starosta, Rehuš), 55. Bezúch (Paukovček, Kudla) – 2. Zagrapan (Jendroľ), 8. Charbonneau, 16. Šimun (V. Fekiač, D.Ružička), 36. Čacho (Šimun, Charbonneau), 60. A. Nauš.
  • vylúčení: 3:5 na 2 min,
  • presilovky: 1:1,
  • oslabenia: 0:0.

Trenčín: Valent (od 16. Bowns) – Lemcke, Kudla, E. Švec, Starosta, Chovan, Nátny, Martiška – Tybor, Mikyska, Bezúch – Valach, Paukovček, Honzek – Minárik, J. Švec, Berisha – Krajč, Rehuš, Hudec – Krajčovič Prešov: Bespalov – Bakala, Rajnoha, Růžička, Rais, Turan, Jendroľ, F. Fekiač – Charbonneau, Čacho, Welychka – Sýkora, T. Nauš, Michnáč – A. Nauš, Zagrapan, Lalík – Šimun, V. Fekiač, Žilka.

Hl. foto: archívne