Rôzne

Nepríjemnosť pre cestujúcich: Blížia sa VÝLUKY vlakov, týkajú sa cestovania z Prešova

Dopravca zároveň upozorňuje cestujúcich, že počas konania výluky v úseku Prešov – Bardejov nebudú obsluhované železničné zastávky Hertník a Šiba.

Ilustračný obrázok k článku Nepríjemnosť pre cestujúcich: Blížia sa VÝLUKY vlakov, týkajú sa cestovania z Prešova
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) upraví od štvrtka 9. mája od 9.00 h do štvrtka 30. mája do 15.45 h dopravu na trati Prešov – Šarišské Lúky a trati Prešov – Šarišské Lúky – Bardejov.

Dôvodom je výluka, ktorá si vyžiada trojtýždňové pozastavenie prevádzky všetkých vlakov premávajúcich na týchto úsekoch a ich nahradenie autobusmi náhradnej autobusovej dopravy. TASR o tom informoval hovorca ZSSK Dominik Drevický.

Môžu byť meškania

Cestovný poriadok autobusov kopíruje časy príchodov a odchodov vlakov v konkrétnych staniciach. Vzhľadom na nepredvídateľnosť cestnej premávky sa však podľa Drevického v priebehu dňa môžu vyskytnúť meškania.

Autobusy nahradia osobné a diaľkové vlaky v úseku Prešov – Šarišské Lúky a späť a osobné vlaky na linke Prešov – Bardejov v celom ich úseku. Výnimkou je 9. máj, keď vlaky Os 9208 a Os 9212 budú nahradené autobusmi iba v úseku Šarišské Lúky – Prešov.

Dopravca zároveň upozorňuje cestujúcich, že počas konania výluky v úseku Prešov – Bardejov nebudú obsluhované železničné zastávky Hertník a Šiba z dôvodu uzatvorenia cesty medzi týmito obcami.

Kde zastavia autobusy

Cestujúcim odporúča využiť prímestskú autobusovú dopravu.

Autobusy budú pre zabezpečenie plynulosti jazdy zastavovať na autobusovej zastávke Kapušany, ZŠ namiesto železničnej stanice a na autobusovej zastávke Raslavice, Hlavná namiesto železničnej stanice Raslavice.

ZSSK pristúpila k dočasnej zmene cestovného poriadku pre rekonštrukciu cestného mosta nad železničnou traťou v gescii mesta Prešov a Prešovského samosprávneho kraja a súvisiace práce, ktoré realizujú Železnice Slovenskej republiky.

archívne foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM