Aktualizované Správy

Nemocnica v Prešove oznamuje: Do TOHTO dátumu poskytujeme len neodkladnú starostlivosť!

Ak by došlo k stiahnutiu výpovedí podvečer, nemocnica podľa jej riaditeľa nebude vedieť zareagovať a ísť od štvrtka v plnohodnotnom režime.

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica v Prešove oznamuje: Do TOHTO dátumu poskytujeme len neodkladnú starostlivosť!
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove bude od štvrtka 1. 12. do nedele 4. 12. bez ohľadu na to, či lekári stiahnu alebo nestiahnu výpovede, poskytovať iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Pre Dnes24.sk to potvrdil riaditeľ nemocnice Ľubomír Šarník.

„Nemocnica bude tiež poskytovať vopred naplánovanú onkologickú a biologickú liečbu. O režime od 5.12.2022 budeme informovať v piatok 2.12.2022,“ pokračoval ďalej riaditeľ Šarník.

Výpovede nestiahli

„Zatiaľ lekári výpovede nestiahli. Očakávam, že sa to udeje niekedy popoludní, skôr podvečer. Tak, ako sa celá záležitosť vyvíja, všetci budú čakať na to, či sa v parlamente schváli zákon alebo nie,“ uviedol ďalej k téme Šarník pre TASR.

Ak by nedošlo k stiahnutiu výpovedí lekárov, majú podľa jeho slov pripravený krízový plán.

„Bude platiť tak či tak od štvrtka, lebo keby došlo k stiahnutiu výpovedí o 18.00 hod. či 19.00 hod., tak my nebudeme vedieť zareagovať tak, aby sme od štvrtka išli úplne v štandardnom plnohodnotnom režime. Ideme režimom poskytovania iba neodkladnej zdravotnej starostlivosti,“ vysvetlil Šarník.

archívne foto

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM