Krimi

Neďaleko Sídliska II došlo k zrážke: Polícia potrebuje pomoc, vyzýva svedkov nehody

Boli ste svedkom tejto dopravnej nehody v Prešove? Polícia sa na vás obracia s prosbou, potrebuje prešetriť jej okolnosti.

Ilustračný obrázok k článku Neďaleko Sídliska II došlo k zrážke: Polícia potrebuje pomoc, vyzýva svedkov nehody
Zdroj: Polícia SR - Prešovský kraj

Prešovská polícia sa na ľudí obracia s prosbou po tom, čo došlo ku kolízii doposiaľ nezisteného cyklistu s chodcom (92).

Nehoda v júni 2020

„Ešte 28.06.2020 krátko pred 11-tou došlo na chodníku pred budovou Lesy Prešov, na ulici Obrancov mieru k dopravnej nehode. Po zrážke obaja účastníci spadli na zem, pričom cyklista na mieste nehody nezotrval, neposkytol adekvátnu pomoc chodcovi a bez splnenia si povinnosti účastníka udalosti v cestnej premávke odišiel,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Prešove Jana Ligdayová.

Ako ďalej pokračovala, chodec utrpel podľa odborného vyjadrenia znalca z odboru zdravotníctvo rôzne kožné poranenia s dobou liečenia 19 – 20 dní.

Žiadosť polície

„V danej veci bolo začaté trestné stíhanie za prečin Ublíženie na zdraví“ podľa § 158 v jednočinnom súbehu s prečinom „Neposkytnutie pomoci“ podľa § 178 Trestného zákona,“ doplnila ďalej hovorkyňa.

Dodala, že z dôvodu objektívneho prešetrenia okolnosti tejto udalosti polícia žiada prípadných svedkov, ktorí sa v tom čase nachádzali na uvedenom mieste nehody a mohli by poskytnúť informácie o nej, aby sa prihlásili na tel. č. 0961 803516 alebo na tel. č. 158.

„Svedkovia tak môžu urobiť aj osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení alebo na facebokovej stránke Policajného zboru,“ doplnila Ligdayová.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Hl. foto: archívne

Krimi správy v Prešove a okolí

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM