Ľubomír Hudačko Kultúra

Nechajte sa inšpirovať skvelým tipom na víkend: Bažant Kinematograf poteší Prešovčanov!

Bažant Kinematograf je tu! Prešovčania sa môžu tešiť, počas piatich večerov si budú môcť v Záhrade umenia pozrieť české a slovenské filmy z posledného obdobia. Organizátori začiatok predstavení stanovili na atraktívny čas a preto si nenechajte ujsť skvelý tip nielen na víkend.

Ilustračný obrázok k článku Nechajte sa inšpirovať skvelým tipom na víkend: Bažant Kinematograf poteší Prešovčanov!
Zdroj: Webnoviny.sk

Prešov je jednou z 34 zastávok, kde sa filmový autobus počas leta zastaví, aby milovníkom filmov umožnil pozrieť si pozoruhodné snímky aj netradične – pod holou letnou oblohou.

Prvý večer a teda v piatok 15.8. si Prešovčania môžu pozrieť trpkú komédiu eŠteBák, ktorá ich vráti do obdobia najťažšej normalizácie po okupácii ČSSR vojskami Varšavskej zmluvy v roku 1968. V sobotu sa môžu odreagovať na politickej fraške Kandidát, snímka sa vlani stala najnavštevovanejším domácim filmom v slovenských kinách.

Prešovskí diváci si budú môcť pozrieť nasledujúce dni aj snímky Tigre v meste, Fair Play a posledným titulom v ponuke je Okresný prebor, ktorý rozoberá tému, čo sa stane, keď futbal je pre niekoho najdôležitejšou vecou v živote. Projekt Bažant Kinematograf okrem kolekcie celovečerných filmov ponúka aj päť zaujímavých animovaných predfilmov.

Prehliadka filmov sa od 28. júna do 8. septembra postupne dostane do 34 slovenských mi­est.

foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM