
Naše mesto je teraz ešte krajšie: Vyše tisícka dorovoľníkov makala na skrášlení Prešova
Cieľom akcie Milujem svoje mesto bolo za pomoci aktívnych ľudí upratať a skrášliť Prešov. Makala na tom vyše tisícka dobrovoľníkov.
Naše mesto je teraz ešte krajšie: Vyše tisícka dorovoľníkov makala na skrášlení Prešova
Cieľom akcie Milujem svoje mesto bolo za pomoci aktívnych ľudí upratať a skrášliť Prešov. Makala na tom vyše tisícka dobrovoľníkov.

Organizátormi podujatia boli kresťanské spoločenstvá, išlo o ich príspevok mestu k oslavám 770. výročia prvej písomnej zmienky o Prešove.
Pracovali v celom meste
„Akcia Milujem svoje mesto vznikla z podnetu platformy Kresťania v Prešove, ktorá pôsobí v meste asi dva roky. Chceli sme osloviť mladých ľudí aj mesto a spojiť sily s tým, aby mesto zadefinovalo svoje potreby. My sme potom oslovili v spolupráci s mestom školy a všetky združenia a spoločenstvá, ktoré v meste pôsobia. Robilo sa v meste upratovanie, čistenie priestorov, natieranie zábradlí, čistenie elektrických stĺpov od letákov,“ konkretizoval Peter Michančo z neziskovej organizácie Cesta a život.
Hovorkyňa prešovskej radnice Veronika Kmetóny Gazdová uviedla, že mesto vyčlenilo lokality, kde zadefinovalo, o aké práce má záujem. Radnica dala dobrovoľníkom náradie, farby na natieranie a pomôcky na upratovanie. Pracovalo sa v celom meste, v centre od domu kultúry po železničnú stanicu, na sídliskách a pri školách.
Dobrovoľníci v priebehu týždňa vyčistili areál aj dno vodnej nádrže Delňa, Kolmanovú záhradu, cyklistický chodník od Sídliska III po mestskú halu aj velodróm, kde boli preteky.
Vyše 1200
V troch materských školách na uliciach Bratislavská, Hviezdoslavova a Fraňa Kráľa natreli preliezačky, altánky, vyčistili záhrady. Zametali parkoviská a pod ozdobnými mriežkami okolo pitných fontán a stromov vyzbierali drobné odpadky, ohorky, vytrhali burinu pri obrubníkoch. Pavol Biroš z organizačného tímu zosumarizoval, že na upratovaní mesta sa zúčastnilo za šesť dní vyše 1200 dobrovoľníkov. Boli medzi nimi žiaci z piatich základných a ôsmich stredných škôl z Prešova.
Na brigáde sa zúčastnili tiež rodiny s deťmi a ľudia, ktorí v priebehu týždňa mali iné povinnosti. Skonštatoval, že práce boli dobre skoordinované, odpad dávali dobrovoľníci do vriec a tie odvážali smetiari preč. Súčasťou dobrovoľníckeho festivalu bol v piatok (26.5.) večer na hlavnom námestí evanjelizačný koncert, na ktorom vystúpila kapela Espé. Organizátori po ukončení brigády odmenili dobrovoľníkov guľášom.
Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.
- TRAGÉDIA na priecestí: Žena nerešpektovala spustené závory, nemala šancu zrážku prežiť
- Obyvatelia túžobne očakávajú OBCHVAT Sabinova: Kedy má byť známy jeho zhotoviteľ?
- Zápasy ME do 21 rokov vo futbale v Prešove? Borbély to kritizuje: Je to čudné
- Polícia hľadá majiteľa peňazí: V Prešove sa našlo 48 kusov bankoviek
- Poznáte muža z VIDEA? Hľadá ho polícia, TAKTO vyvádzal v Prešove
- Šokujúci ZVRAT: Zo zabitia herca Michala obvinili Prešovčana, VINU odmieta
- FEBRUÁROVÝ prehľad z Prešovského kraja: Kam sa vybrať za zábavou a zatancovať si na plese?
- FANTÁZIA: Hádzanári Prešova získali cenný skalp, zdolali päťnásobného víťaza SEHA ligy
- Aké sú najčastejšie chyby Prešovčanov? TOP omyly, ktoré v meste stále opakujeme
- Víkend poznačený POŽIARMI: V Prešovskom kraji horel byt aj balkón, FOTO
- Neviete sa stále „DOKAŠLAŤ“? S hlienmi zatočí lacný NÁPOJ, stačia vám len 2 suroviny
- Chcete vyhrať v LOTÉRII? Herný expert odhalil VZOREC tajného čísla
- OBROVSKÝ smútok v slovenskom športe: Do hokejového neba odišiel legendárny hráč
- TÝŽDENNÝ HOROSKOP astrologičky Valiky: Ľudia v TOMTO znamení majú šancu na výhru v LOTÉRII!
- Ako udržať VÝDAVKY pod kontrolou? Skúste jednoduché pravidlo 50/30/20
- Ako vplýva ČÍSLO domu alebo bytu na váš ŽIVOT? Numerológia odhaľuje to, ako na vás pôsobí
- Pripravte sa na intenzívne sneženie, silný vietor a poľadovicu: KDE si treba dávať pozor?
- Polícia je na nohách: Z domáceho väzenia utiekol mafiánsky nájomný VRAH!
- TRAGÉDIA v hlavnom meste: Taxík sa sám pohol a PRITLAČIL ženu ku stene! Na mieste zomrela
- Na Slovensko sa RÚTI nepriaznivé počasie. Hrozí aj snehová fujavica! Kde spôsobí problémy?
- VÝSTRAHA pre celé Slovensko: Mieri k nám ORKÁN a okrem sneženia môže NAPÁCHAŤ škody!
- OBROVSKÝ smútok v slovenskom športe: Do hokejového neba odišiel legendárny hráč
- Totálna ZMENA po rokoch: Hamšík zhodil povestné ČÍRO a dal to na "slušáka"! FOTO
- Snehová KALAMITA udrela v plnej sile: Na Orave je mimoriadna situácia a má byť HORŠIE!
- Polícia je na nohách: Z domáceho väzenia utiekol mafiánsky nájomný VRAH!
- Parkujeme všetci NESPRÁVNE? Zábery, podľa ktorých to tak môže byť!
- Terezu hľadalo celé Slovensko, jej telo vyplavil Dunaj: SRDCERVÚCE slová priateľa!
- OSTRÁ hádka v autobuse kvôli kočíku: Mladej mamičke sa VYHRÁŽAJÚ znásilnením a smrťou!
- Čo máte doma v KÚPEĽNI? Hygienici varujú pred NEBEZPEČNÝMI kozmetickými výrobkami
- Pri pohľade na FOTKY tuhne krv v žilách: Auto vyletelo na koľaje a potom prišla RANA!