Ľubomír Hudačko Kultúra

Nádvorie prešovského PKO po dlhšom čase ožije: Pódiom bude schodisko, chystá sa provokatívny festival!

Festival súčasného umenia premení Prešov po dlhšom čase nádvorie pred prešovským PKO na koncertný priestor. Kolorit muzikantov, ktorí tu vystúpia ponúkne pocitovú hudbu, tanec aj audiovizuálne vystúpenie. Schodisko ponúkne pódium a pôjde o jemne provokatívny festival. Na koho sa môžeme tešiť?

Ilustračný obrázok k článku Nádvorie prešovského PKO po dlhšom čase ožije: Pódiom bude schodisko, chystá sa provokatívny festival!
Zdroj: Dnes24.sk

Účinkujúci sa zhodujú, že takýto program by ste márne hľadali na niektorom z letných festivalov. Začne sa už 30. júla o 18:00.

Viac pocit ako zábava

„Existuje kultúra, ktorá sa zaoberá skôr pocitom ako zábavou. Tieto projekty sú natoľko špecifické až odlišné, že majú minimálnu šancu sa stretnúť a zároveň to nie sú mainstreamové projekty, ktoré by človek mohol vidieť na štandardných festivaloch,“ uviedol spoluorganizátor podujatia Stano Čorej.

The Blessed Beat, Úzka Krajina, COIMP, Inside Group a Panáčik podľa všetkého pritiahnu natoľko diverzné publikum, že nehrozí triedne strenutie bývalých spolužiakov a ich rodinných príslušníkov, práve naopak. "Nie je to multižáner, ale iný typ hudby, ktorý nepreskúmava cielene zábavné stránky ľudského bytia, ale otvára oveľa širšie témy,“ dodáva Čorej.

Jemne provokatívny festival

Ďalším špecifikom je samotný priestor, v ktorom sa podujatie uskutoční. Nádvorie pred PKO ožije hudbou po dlhšom čase. Pódium bude vlastne schodisko, ktoré bolo vybudované presne za týmto účelom a chystá sa aj špeciálne nasvietenie tohto exteriéru.

„Čaká nás príjemný mestský festival, ktorý bude jemne provokatívny a zároveň aj istým osviežením v kontraste s podujatiami, ktoré sa dejú v meste. Veľký podiel má na jeho organizácii PKO, ktoré festival zaradilo do Prešovského kultúrneho leta,“ pozvýva na Stano Čorej na podujatie. Okrem hudby a vizuálu sa návštevníci môžu tešiť aj na cateringovú zónu. Večerom bude sprevádzať odborník na prešovskú hudobnú scénu Michal Frank. Podujatie bude na sedenie aj státie, aby si každý našiel svoj komfort.

Redakcii informácie poskytol PR manažér Edo Kopček

Čítajte tiež:

Filmová noc na Šarišskom Hrade opäť láka: Ponúkne doteraz svoj najväčší program!

Netradičné spojenie prešovských hudobníkov: Toto bolo potrebné vidieť, sám autor hovoril o šialenstve!

foto: Dušan Guman

Festival súčasného umenia: V Prešove aj Úzka krajina!
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie