Správy

Prešovský arcibiskup reaguje na vojnu: Trpiaceho KRISTA môžeme vidieť v každom utečencovi

Gréckokatolícki kňazi sú podľa jeho slov k dispozícii aj k duchovným a psychologickým rozhovorom. Pomôcť však majú aj ľudia.

Ilustračný obrázok k článku Prešovský arcibiskup reaguje na vojnu: Trpiaceho KRISTA môžeme vidieť v každom utečencovi
Zdroj: TASR/Jana Ďurašková

Gréckokatolícky prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ vyzýva ľudí, aby boli nápomocní utečencom z Ukrajiny. Informoval o tom hovorca Prešovskej archieparchie Michal Pavlišinovič.

Výzva pre ľudí

„Na hraničnom priechode Ubľa – Malyj Bereznyj pomáha naša Prešovská charita spolu so Spišskou charitou a mnoho dobrovoľníkov charity. Tiež tam pomáhajú bohoslovci a kňazi z nášho kňazského seminára a mnohí kňazi z Prešovskej archieparchie. V tejto ťažkej situácii my kresťania v duchu svojej viery pomáhame trpiacemu Kristovi, ktorého môžeme a máme vidieť v každom utečencovi. Je to skúška našej viery, dúfam, že v nej obstojíme,“ povedal Babjak.

Prostredníctvom kňazov ľudí vyzval, aby pomohli aj s ubytovaním, ak bude potreba.

Ako treba pomôcť?

„Zatiaľ je potrebné utečencov ľudsky privítať, povzbudiť dobrým slovom, podať potrebné informácie, ponúknuť ich horúcim čajom a deťom podarovať nejaké sladkosti. Gréckokatolícki kňazi sú k dispozícii aj k duchovným a psychologickým rozhovorom,“ doplnil Babjak.

Ako dodal, ďakuje všetkým, ktorí pomáhajú utečencom na hraničných priechodoch. Tiež vyzval k modlitbe, prísnemu pôstu a k iným duchovným obetám za ukončenie vojny.

archívne foto

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM