Na prešovskej radnici rokovali o rýchlostnej ceste R4: TOTO bolo skonštatované!

Mnohí Prešovčania netrpezlivo čakajú na rýchlostnú cestu R4. Práve o nej prebehlo na tunajšej radnici rokovanie.

Ilustračný obrázok k článku Na prešovskej radnici rokovali o rýchlostnej ceste R4: TOTO bolo skonštatované!
Zdroj: Mesto Prešov

V priestoroch prešovskej radnice sa v pondelok primátorka Andrea Turčanová stretla so splnomocnencom vlády pre rýchlostné cesty Igorom Janckulikom, s Ladislavom Bačenkom z Národnej diaľničnej spoločnosti a poslancom NR SR Euardom Adamčíkom. Apelovala pritom na čo najrýchlejšie začatie výstavby rýchlostnej cesty R4.

„Vítam takéto stretnutie, kde sme si vyjasnili aktuálny stav v pripravenosti budovania rýchlostnej cesty R4, ktorá je pre Prešov životne dôležitá. Pevne verím, že tak, ako bolo deklarované, bude verejné obstarávanie vyhlásené do konca tohto roka,“ povedala primátorka Andrea Turčanová.

Na rokovaní bolo podľa informácií z radnice skonštatované, že úsek tejto rýchlostnej cesty od diaľnice D1 Cemjata po Veľký Šariš, je pripravený od projektov cez vysporiadanie pozemkov po stavebné povolenie a môže byť vyhlásené verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby. Magistrát dodal, že prítomní však zdôraznili aj fakt, že je potrebné aj s urýchleným začatím pokračovania ďalšieho úseku tejto cesty po Kapušany. Stretnutie následne pokračovalo aj so zástupcami miest a obcí, ktorých sa výstavba rýchlostnej cesty R4 dotkne.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame