Sobota 20. júl 2019 Iľja/Eliáš  20 °C
Ľubomír Hudačko Krimi

Na najväčšom prešovskom sídlisku zasahovali hasiči: Ľudí vystrašil dym idúci z bytu, čo sa dialo?

Na najväčšom prešovskom sídlisku Sekčov si obyvatelia všimli dym idúci z bytu. Do akcie preto boli povolaní hasiči. Na miesto dorazili tri posádky áut a začali zisťovať, o čo ide.

Ilustračný obrázok k článku Na najväčšom prešovskom sídlisku zasahovali hasiči: Ľudí vystrašil dym idúci z bytu, čo sa dialo?
Zdroj: Dnes24.sk

Na Exnárovej ulici bolo kvôli strachu z požiaru rušno. Obyvatelia si všimli dym vychádzajúci z bytu a preto zalarmovali hasičov.

„Keďže šlo o bytový blok a bolo podozrenie na požiar, na miesto dorazili tri vozidlá. Príslušníci zistili požiar spáleného jedla v kuchyni bytu na siedmom poschodí. Byt bol od neho zadymený, uhasený bol bez priameho zásahu hasičskou technikou pod tečúcou vodou,“ uviedol hovorca KR HaZZ v Prešove Peter Kovalik.

Doplnil, že pri zásahu vypli elektrické energie a odstavená bola aj plynová prípojka. Následne horiace jedlo uhasili v umývadlovom dreze. „Na mieste bolo jedno vozidlo výškovej techniky, jedna cisterna a jedno vozidlo hasičskej záchrannej služby,“ dodal Kovalik.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk