Správy

Na Delňu je bezplatný vstup už teraz: A v legendárnom areáli pribudne aj novinka

Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa viacero zmien. Už teraz môže prijať návštevníkov a to v rámci bezplatného vstupu. A pribudne aj novinka.

Ilustračný obrázok k článku Na Delňu je bezplatný vstup už teraz: A v legendárnom areáli pribudne aj novinka
6
Galéria

Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať a čoskoro sa začne letná sezóna.

Od júla wifi

„Správca areálu, ktorým je mestská spoločnosť, začala s prípravami na otvorenie už v máji. V celom reáli sa bude možné už od júla bezplatne pripojiť na internet cez wi-fi, vďaka čomu si môžu Prešovčania spríjemniť čas, ktorý tu strávia,“ uviedol zaujímavosť hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek a dodal:

„V týchto dňoch sa intenzívne pracuje aj na dokončení nového plážového ihriska s pieskom. V pláne je aj turnaj v plážovej hádzanej. Jeho realizácia však bude závisieť od vývoja situácie súvisiacej so šírením ochorenia COVID-19,“ vysvetlil.

Dlaždice a kamery

Dobrou správou je, že sa podarilo obnoviť časť plážového chodníka, na ktorom pribudli nové dlaždice a v krátkom čase bude ukončená aj rekonštrukcia schodov pri vstupe do areálu. „Už začiatkom prázdnin pribudnú na Delni aj dve nové bezpečnostné kamery, ktoré budú napojené na monitorovací systém mestskej polície,“ vymenoval ďalej Tomek.

Návštevníci kúpaliska sa môžu tešiť aj na nápoje a jedlo. V týchto dňoch totiž podľa hovorcu prebieha súťaž na prevádzkovateľov stánkov s občerstvením, ktoré sú súčasťou areálu.

Prírodný areál je bezplatne prístupný pre verejnosť už teraz. Kúpanie v Delni však zatiaľ možné nie je, nakoľko napustenie kúpaliska sa mierne oneskorí.

Začne sa s napúšťaním

„Dôvodom je pretrvávajúce nepriaznivé počasie a poveternostné podmienky. V dôsledku daždivých dní sa voda v miestnom potoku zakalila, a preto nebola možná jej hygienizácia a následné napustenie do nádrže. Správca areálu však vodu v potoku každý deň kontroluje a pri zlepšení počasia operatívne začne s napúšťaním,“ zakončil na záver Tomek.

A ako prípravy na letnú sezónu pred časom vyzerali si pozrite v priloženej fotogalérii.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Obrazom: Legendárnu Delňu pripravujú na letnú sezónu
6
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie