Muž myslel, že investovaním zarobil: PODVODOM prišiel o tisícky EUR
Poškodený poskytol podľa slov polície podvodníkovi súhlas na spravovanie účtu prostredníctvom zdieľaného prístupu cez počítač a ďalšie citlivé osobné údaje z platobnej karty.

Podvodník telefonicky kontaktoval muža ohľadom naloženia s finančnými prostriedkami vo výške 13-tisíc dolárov v Bitcoinoch, ktorými mal poškodený podľa informácií od páchateľa disponovať. Prešovskí krajskí policajti o tom informovali na sociálnej sieti.
„Po vzájomnej komunikácii sa poškodený rozhodol časť peňazí vybrať a časť znova investovať. Nasledovala komunikácia pri ktorej poškodený v dobrej viere, že mu budú zarobené peniažky pripísané na účet, poskytol podvodníkovi súhlas na spravovanie účtu prostredníctvom zdieľaného prístupu cez počítač a ďalšie citlivé osobné údaje z platobnej karty,“ uviedli muži zákona.
„Prekvapením bolo, keď namiesto pripísania finančných prostriedkov zmizlo bez jeho vedomia z účtu 3 500 eur,“ spomenuli.
Polícia v prípade začala trestné stíhanie pre prečin podvod.
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.
Foto: ilustračné