Aktualizované Ľubomír Hudačko Krimi

Na východe sa v jeden deň rodičom stratili deti: Polícia ich našla v nákupnom centre

Po Monike (10) a Lucii (11) vyhlásili pátranie, súrodenci pochádzajú z Košického okresu. Napokon ich polícia našla v nákupnom centre.

Ilustračný obrázok k článku Na východe sa v jeden deň rodičom stratili deti: Polícia ich našla v nákupnom centre
Zdroj: Milan Hanzel/Dnes24.sk

Dvaja maloletí chlapci 8-ročný Kevin a jeho o štyri roky starší brat Dominik bez stopy náhle zmizli, obaja z okresu Prešov. Informoval o tom portál presov.zoznam.sk.

Našťastie, títo chlapci sa už našli, no v ten istý deň zmizli ďalšie deti, tiež súrodenci.

Najmladšia má 10 rokov

„Po Monike (10) a Lucii (11) vyhlásili pátranie v pondelok 22. mája. Obe sú z rodiny z Košického okresu,“ píše spomínaný portál.

O pátraní informoval aj portál Záchranný systém Slovensko. Polícia následne v utorok dopoludnia vypátrala v Košiciach dve maloleté dievčatá vo veku desať a 11 rokov, ktoré boli nezvestné od pondelka 22. 5. rána.

Nájsť sa ich podarilo v mestskej časti Západ v blízkosti jedného z nákupných centier.

TASR o tom informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. „Všetky deti, ktoré v pondelok ráno ušli vychovávateľke, keď ich ráno odprevádzala do školy, sú už teda vypátrané a boli odovzdané kompetentným osobám v centre,“ uviedla.

Neprišli do školy

Pracovníčka košického centra, ktoré poskytuje sociálnu pomoc, v pondelok ráno oznámila, že celkovo päť detí ušlo vychovávateľke. Okrem dvoch dievčat to boli traja chlapci, jeden vo veku osem a dvaja vo veku 12 rokov.

„Deti sa po vyjdení z centra rozutekali, do centra sa nevrátili a neprišli ani do školy. Polícia ihneď po prijatí oznámenia vyhlásila po deťoch pátranie, začala po nich intenzívne pátrať a vykonávať previerky na miestach ich predpokladaného výskytu,“ informovala Ivanová. Troch chlapcov vypátrali príslušníci PZ ešte v pondelok krátko pred 14.30 hod.

ilustračné foto

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM