Ľubomír Hudačko Futbal

Michaľany rozbil Tatran na franforce: Desiatka v ich sieti potešila, tím teraz čakajú Košice!

Východniarske derby nezmieriteľných rivalov píše novú kapitolu. Futbalisti Tatrana Prešov si totiž prvýkrát v druhej Doxxbet lige zmerajú sily s košickým béčkom. A nabudení pôjdu do zápasu viac ako solídne, veď v pohárovom stretnutí Michaľanom nadelili desiatku!

Ilustračný obrázok k článku Michaľany rozbil Tatran na franforce: Desiatka v ich sieti potešila, tím teraz čakajú Košice!
Zdroj: Dnes24.sk

Tréner Stanislav Varga bol za výsledok a postup ďalej rád, ale radšej by dvojciferný počet gólov vymenil za tri body proti Michalovciam. Šláger minulého kola totiž zelenobieli pustili za stavu 2:0 na 2:4.

„Tých desať gólov by som určite vymenil za tri body s Michalovcami a teraz by sme radšej vyhrali trebárs 3:2. Keby sa to dalo vymeniť, určite to spravím. Ale som rád, že sme vyhrali a postúpili do ďalšieho kola. Zápas sme mali celý čas pod kontrolou. Sme radi, že sme dali toľko gólov, no nerobíme z toho žiadnu vedu,“ povedal pre oficiálnu webstránku klubu bývalý reprezentačný obranca Stanislav Varga.

Pozornosť pútal hattrickom mladý Artúr Benes, ktorý vsietil dva góly predtým aj za juniorku a preto lodivodovi zamotal hlavu príjemnými starosťami. Okrem neho sa ešte dvakrát presadili aj Leško s Katonom a po jednom zásahu pridali Poliaček, Krajník a Hirka: „Naposledy som tri góly dal ani neviem presne kedy. A v A-tíme už vôbec nie. Takže spokojnosť, aj keď radšej by som si tie góly šetril na ligu ako sa vystrieľať v pohári,“ hovorí Benes.

Podľa jeho slov bude zápas s košickou rezervou náročný. „My keď sme hrali za juniorov s košickou rezervou, tak boli takí futbaloví, behaví. Košice budú určite chcieť hrať, budú behať a verím, že to práve preto bude kvalitný duel. Súper sa bude snažiť tvoriť, no dúfam, že to tam zvládneme,“ dodal na záver pre 1fctatran.sk.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie