Ľubomír Hudačko Správy

Materské školy v Prešove zaznamenali spolu 950 žiadostí o prijatie: Zapísať chceli aj ročné dieťa

Zápisy najmenších do materských škôl sa skončili. Finálny počet detí bude známy až v septembri, no isté je, že škôlky prijali spolu 950 žiadostí o prijatie. Dve deti boli dokonca zapísané do piatich škôlok a ďalšie malo dátum narodenia len január 2014.

Ilustračný obrázok k článku Materské školy v Prešove zaznamenali spolu 950 žiadostí o prijatie: Zapísať chceli aj ročné dieťa
Zdroj: TASR

Mestské materské školy v Prešove zaznamenali počas zápisov spolu 950 žiadostí o prijatie do MŠ v školskom roku 2015/2016. Prešovské materské školy by malo v v budúcom školskom roku navštevovať približne 735 detí. Nejde však o finálne číslo, to bude jasné až v septembri. V 20 mestských škôlkach v Prešove sa deťom venuje 261 kvalifikovaných učiteliek a 167 nepedagogických zamestnancov.

„V budúcom školskom roku by malo do prešovských materských škôl nastúpiť 735 detí. V zmysle platnej legislatívy bolo ponechaných 70 miest pre deti s odloženou školskou dochádzkou. K dnešnému dňu je 107 neprijatých detí, rodičia sa však môžu obrátiť na riaditeľky troch škôlok, kde vyčlenené kapacity neboli naplnené. Sú to MŠ Jurkovičova, Bratislavská a Mukačevská,“ uviedla hovorkyňa mesta Prešov Veronika Kmetóny Gazdová.

Ďalej informovala, že napríklad dve deti mali žiadosti podané až na piatich materských školách. Najmladšie dieťa, ktoré malo žiadosť o prijatie do MŠ, je narodené v januári 2014, do MŠ však môže byť prijaté iba dieťa, ktoré už dovŕšilo dva roky. Aktuálne číslo zapísaných detí do MŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov je v tomto školskom roku 2593. Z toho bolo v tomto školskom roku novoprijatých 733 detí.

Čítajte tiež:

Ako pocvičiť sluchové vnímanie dieťatka

Škôlkarsky stres

4 otázky, ktoré riešite pri zápise do škôlky

VIDEO, ktoré musíte vidieť: Africké deti spievajú východniarsku ľudovku :)

foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM