Kultúra

Máme tu víkend: Aj na takéto podujatia si môžete zájsť v Prešove

Nepreseďte voľné dni len doma. Prinášame vám tipy na podujatia, ktoré sa uskutočnia tento víkend a práve v našom meste. Tu sú.

Ilustračný obrázok k článku Máme tu víkend: Aj na takéto podujatia si môžete zájsť v Prešove
Zdroj: Jana Bujňáková

Zbabraná hra

11. mája 18.30 v Divadle Jonáša Záborského

Premiéra detektívky Vražda na Havershamskom panstve v podaní divadelného krúžku Technickej univerzity, počas ktorej nič nepôjde podľa plánu.

Póezia slam, poézia tam

11. mája 20.00 v Chris­tianii

Tono S., Vlado Janček, Lyrik a Bene prichádzajú do Prešova predstaviť Poéziu slam, poéziu tam, s ktorou už takmer 2 roky v bratislavskom Bukowski bare zabávajú publikum.

Into the Night

11. mája 22.00 vo Wave

Pokračovanie listeningových večerov zameraných najmä na deep a atmospheric dnb, microfunk, dubstep a iné známe aj menej známe žánre elektronickej hud­by.

Objavovanie Prešova

12. mája 14.00 pred MIC v Prešove na Hlavnej 67

V máji sa vyberieme do západnej časti mesta, na ulicu, ktorá už dnes v podstate neexistuje. Ostal po nej len názov, hoci len málokto tuší, prečo sa volá Kúpeľná. Kedysi cez ňu tiekol Mlynský jarok, stál tam mestský mlyn a boli tam i židovské kúpele.

Dunaj

12. mája 19.00 v Chris­tianii

Vo chvíli, keď sa hudobníci Dunaja po rokoch stretli pri natáčaní filmu Dunaj vědomí, opätovne našli chémiu, ktorá ich predtým spájala. Preskočila iskra a skupina sa rzhodla obnoviť svoju činnosť.

A videli ste už tieto krásne nakreslené dominanty Prešova? Kliknite si fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Prešova a okolia.

Lucia nádherne nakreslila prešovské dominanty: A vytvorila z nich omaľovánku
11
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie