Futbal

Zápas začali veľmi dobre a napokon ho aj dotiahli do víťazného konca. Duel Tatrana Prešov proti Krompachom mal v prvej päťminútovke raketový štart.

Ilustračný obrázok k článku Mali skvelý štart do zápasu: Tatran proti Krompachom viedol hneď v úvode o dva góly
Zdroj: Peter Handzuš

Už v piatej minúte viedol Tatran Prešov ako veľký favorit stretnutia v ligovom zápase nad Krompachmi o dva góly. V rámci III. ligy Východ však stále nie je na prvom mieste, naďalej tam tróni s trojbodovým náskokom Humenné.

„Zápas sme začali veľmi dobre, ale potom sme sa uspokojili. Hostia mohli znižovať stav na 2:1 a zdramatizovať duel. V druhom polčase na nás súper vybehol. Našťastie, dali sme gól na 3:0, a to ich položilo. Potom sme si už hrali svoju hru, uhrali sme to na 6:0, som spokojný. Nechcem hrať na náhodu, na odkopnuté lopty,“ uviedol pre 1fctatran.sk tréner Peter Petráš.

1. FC Tatran Prešov – FK Pokrok SEZ Krompachy 6:0 (2:0)

• Góly: 3., 80. Lupčo, 5. Makara, 67. Gladiš, 76., 86. Špilár (prvý z 11m)
  • ŽK: Vaščák, Rodzik, Richnavský. Rozhodovali: Benedik – Juhás, Bali – Jenčik, 280 divákov.
  • Zostava Krompách: Sidoryn – Baluch, Rodzik (65. Richnavský), Mihalik, M. Košč, I. Košč, Vaščák, Šemrák, Jochman (80. Nemčik), Čegiň (90. Ondov), Kuriško.
  • Zostava Prešova: Fabini – Hatok, Luberda, Špak, Maguľak, Lupčo, Sabolčík (79. Goncharevich), Ivanecký (57. Ivanko Macej), Kraľovič (73. A. Pačinda), Makara (57. Kopín), Gladiš (73. Špilár).

A v obrazoch si pozrite aj nedávne súboje špičkových jazdcov na prešovskom velodróme.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Hl. foto: archívne

Obrazom: Na Velodróme v Prešove súťažili počas VC špičkoví jazdci