Michala Halásová Rôzne

V sobotu 15.júna 2013 sa v banskobystrickej športovej hale Dukla na Štiavničkách uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky v kickboxe. Na základe poverenia Slovenského zväzu kickboxu ich usporiadal domáci klub ŠKP Banská Bystrica.

Ilustračný obrázok k článku Majstrovstvá SR v kickboxe: Prešovskí Panteri vybojovali 36 medailí, hviezdou Alexandra Nižníková

Na súťaži sa odprezentovalo spolu 132 pretekárov zo 17 klubov Slovenska. Po úvodnej hymne v rámci slávnostneho otvorenia turnaja ocenili najúspešnejšie kluby domácej súťaže – 1 Energy ligy SZKB, kde prvenstvo v celkovom poradí klubov získal Steel Trans Košice, pred druhým Panterom Prešov a tretím ŠKP PŠ Košice (v kategórii kadetov bolo poradie: 1. Steel Trans Košice, 2. Panter Prešov, 3. Kibudo Lučenec/ v kategórii juniorov bolo poradie: 1. Panter Prešov, 2. Orava gym D.Kubín, 3. ST Košice/ v kategórii seniorov bolo poradie: 1. ST Košice, 2. Panter Prešov, ŠKP PŠ Košice).

Na základe výsledkov domáceho šampionátu, ako aj výsledkov počas celej sezóny dostanú jednotliví adepti pozvánku na reprezentačné sústredenie, ktoré sa uskutoční v dňoch 5.-10. augusta v Lešti, kde bude urobená definitívna nominácia na reprezentačné vrcholy roka :Majstrovstvá Európy kadetov a juniorov v poľskej Krynici (14.-22.9.2013), Majstrovstvá sveta seniorov v brazílskom Sao Paulo v disciplínach low kick a K1 Rules (28.9. – 6.10.2013) a Majstrovstvá sveta seniorov v tureckej Antalyi v disciplínach light contact, full contact, kick light a point fighting (30.11. – 8.12.2013).

Prešovský kickbox Panter club získal spolu 16 zlatých, 12 strieborných a 8 bronzových medajlí. Najúspešnejšou bola Alexandra Nižníková. Vybojovala dvakrát zlato, dvakrát striebro a raz bronz. Tu sú podrobné výsledky prešovského klubu Panter:

Zlato získali Alexandra Nižníková (dvakrát), Viktória Kažíková (trikrát), Erich Nižník (dvakrát), Marek Karlík (dvakrát), Lukáš Debnár (dvakrát), a jedenkrát Michal Dráb, Ladislav Servatka, Erik Gbur, Maroš Miškovič a Patrik Nagy. Striebro získali: Alexandra Nižníková (dvakrát), Viktória Urdzíková (trikrát), Michal Dráb (dvakrát) a jedenkrát Erik Gbúr, Adriana Poláková, Miloš Timko, Marcel Fazekáš a Ladislav Servatka. Bronz získali: Stela Levická (dvakrát) a jedenkrát Alexandra Nižníková , Adriana Poláková, Silvia Levická, Erik Gbúr, Martin Lazorik a Slavomír Krajňák.