Ľubomír Hudačko Správy

Ľudia toho majú dosť, na Tehelnej je neúnosný stav: Dennodenne sa na nás valí bahno!

Obyvatelia mesto žiadajú o urýchlené vyregulovanie stekajúcej vody tam, kam patrí. Daný stav je totiž podľa nich už dlhodobo neúnosný.

Ilustračný obrázok k článku Ľudia toho majú dosť, na Tehelnej je neúnosný stav: Dennodenne sa na nás valí bahno!
Zdroj: egov.presov.sk

„Rád by som v zastúpení občanov z lokality ulice Tehelná poprosil mesto Prešov o pomoc pri riešení neúnosnej situácie pri stavbe komplexu na Tehelnej ulici,“ začína podnet vo verejne prístupnej Centrálnej evidencií podnetov mesta Prešov.

Problém spočíva v tom, že ulica je podľa slov miestneho obyvateľa znečisťovaná ťažkou a nákladnou dopravou zásobujúcou túto stavbu.

Poškodzuje majetky

„Dennodenne po každom daždi sa nám dole ulicou valí doslova bahno, resp. zmes blata a vody, ktorá nám nezvratne poškodzuje naše majetky, oplotenia od špliechajúcich áut. Je problém sa dostať na pešo po ulici k domovom bez toho, aby sme neprišli zašpinení a ošpliechaní,“ sťažuje sa na nepríjemnosť.

Mesto preto obyvatelia žiadajú o urýchlené vyregulovanie stekajúcej vody tam, kam patrí. Daný stav je totiž dlhodobo neúnosný.

Zvolajú dohľad

Odborná referentka Darina Sýkorová k veci uviedla, že predmetný podnet bude riešiť Stavebný úrad. „Ten zvolá štátny stavebný dohľad na začatej stavbe na Tehelnej ulici a súčasne bude upozornená spoločnosť, ktorá stavbu realizuje, aby neznečisťovala miestnu komunikáciu blatom,“ znie odpoveď na podnet.

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM