Ľudia si mohli pretierať oči, ale videli dobre: V Prešove sa objavil sneh! FOTO

Pohľad, aký by ste v lete nečakali. Prešovčanov prekvapil v centre mesta sneh. A hoci si mohli myslieť, že ich klamú oči, videli dobre.

Ľubomír Hudačko
Ilustračný obrázok k článku Ľudia si mohli pretierať oči, ale videli dobre: V Prešove sa objavil sneh! FOTO
Foto: Ľubomír Hudačko / Zdroj: Dnes24.sk

Na Hlavnej ulici sa v Prešove objavil sneh. V kalendári však stále máme len august a preto je úkaz typický pre zimu prinajmenšom netradičný. Čo sa to vlastne teda v našom meste dialo?

Prečítajte si tiež: V Prešovskom okrese je evidovaných 71 minerálnych prameňov: Ich mapa je už v tlači

V tomto prípade však nešlo o žiadne vyčíňanie počasia, ale o technológiu pri prácach na kanalizácii v centre mesta. „Mesto vydalo rozhodnutie o povolení zvláštneho užívania miestnych komunikácií pre Východoslovenskú vodárenskú spoločnosť v súvislosti s čistením a opravou kanalizačného potrubia na Hlavnej ulici v úseku približne 360 metrov. A to v dvoch inverziách po 180 metrov. Ide o úsek medzi Metodovou a Weberovou ulicou,“ vysvetlila hovorkyňa prešovskej radnice Veronika Kmetóny Gazdová.

Prečítajte si tiež: Rozkopávka Plzenskej ulice v Prešove: Na obnovenej ceste oprava kvôli havárii!

Ako dodala, práce sú realizované prostredníctvom cisternového čistiaceho vozidla a stavebných zariadení na opravu kanalizačného potrubia. „Oprava potrvá do 26.8. Vodiči sú o obmedzeniach upozornení dočasným dopravným značením schváleným Krajským dopravným inšpektorátom v Prešove,“ zakončila hovorkyňa. Ako sa však na ulici objavil sneh? Podľa našich informácií sa práce s mechanizmami realizujú rukávovou technológiou, pričom rukávy merajú až do 200 metrov. Sneh je obalovým materiálom, v ktorom rukávy do kanalizačného potrubia chodia.

Zažili ste už niekedy v Prešove sneh v auguste?

Zdroj: Dnes24.sk