Ilustračný obrázok k článku Kuriózny posun prípravy Prešova: Štart o 2 dni natiahla problémová rolba
10
Galéria
Zdroj: TASR/Veronika Miháliková

Kuriózny posun prípravy Prešova: Štart o 2 dni natiahla problémová rolba

Hokejisti HC 21 Prešov začali spoločnú prípravu na ľade až o dva dni neskôr, ako pôvodne plánovali. K tímu sa pripojila ďalšia nová mladá akvizícia.

Hokej
Hokej

Kuriózny posun prípravy Prešova: Štart o 2 dni natiahla problémová rolba

Hokejisti HC 21 Prešov začali spoločnú prípravu na ľade až o dva dni neskôr, ako pôvodne plánovali. K tímu sa pripojila ďalšia nová mladá akvizícia.

Ilustračný obrázok k článku Kuriózny posun prípravy Prešova: Štart o 2 dni natiahla problémová rolba
10
Galéria
Zdroj: TASR/Veronika Miháliková

Po vyriešení problémov s rolbou odštartovali hokejisti HC 21 Prešov spoločnú prípravu na ľade. Na stredajšom tréningu sa trénerovi Ernestovi Bokrošovi hlásil okrem viacerých dávnejšie avizovaných posíl aj útočník Samuel Krajč, ktorý prišiel z Dukly Trenčín.

Po vyriešení problémov s rolbou odštartovali hokejisti HC 21 Prešov spoločnú prípravu na ľade. Po sezóne 2021/2022 nastalo v kádri viacero zmien, ktoré sa dotkli legionárov, ale aj kapitána Mareka Zagrapana.

Ten si po jednom ročníku v prešovskom drese našiel nový angažmán v zahraničí.

Noví legionári

Zo zahraničných hráčov z uplynulého ročníka zostal v tíme iba ruský brankár Nikita Bespalov, ktorý sa v Prešove udomácnil. Tím však posilnili noví legionári.

„Všetko sa bude odvíjať od toho, či sme sa trafili do zahraničných hráčov. Ja však už dlhšie avizujem, že hráči ako Sýkora, Žilka, Klíma či Šimun musia zabrať, aby hral Prešov dôstojnú rolu,“ poznamenal tréner Bokroš.

V kádri je napokon až osem legionárov, pričom do jedného zápasu môžu zasiahnuť maximálne siedmi. Bokroš ich preto bude rotovať v záujme zvýšenia tlaku na ich výkonnosť a zároveň aj v snahe o čo najlepšie výsledky.

„My nemáme juniorský tím a ani farmu. Sme odkázaní výlučne na hráčov, ktorých máme v našom tíme. V minulom ročníku sme mali problémy po dlhodobých výpadkoch Jonathana Charbonneaua, Jánosa Vasa a Bretta Welychku. V tej chvíli sme mali absenciu importov a ukázalo sa, že vieme dať priestor aj jednému "importovi“ navyše," povedal Bokroš.

Tím mal prvýkrát vykorčuľovať na spoločný tréning na ľade už v pondelok 1. augusta, problémy s rolbou ho však dvakrát odsunuli. V stredu už tím trénoval.

Mladšia krv

Na úvod spoločnej prípravy na ľade nemal Bokroš k dispozícii dvoch legionárov a chýbali aj mládežnícki reprezentanti Denis Bakala a David Nátny.

Novou tvárou je útočník Samuel Krajč, ktorý po sezóne 2021/2022 smeroval do klubu Bratislava Capitals. Ten však napokon ukončil činnosť a 20-ročný krídelník zamieril do Prešova. Prípravou na nové pôsobisko mu bol aj kemp slovenskej reprezentácie do 20 rokov, s ktorou nedávno trénoval v Poprade v rámci prípravy na MS. Do záverečnej nominácie sa Krajč napokon nedostal.

„Hráči, ktorí boli dohodnutí s Capitals, hľadajú nové pôsobisko. Krajč je Trenčan, ja takisto a keď som sa dozvedel o jeho situácii, oslovili sme ho. Poznám ho, má ambície presadiť sa a keďže sme s pánom Ľuptákom tento rok vsadili na mladšiu krv, tak nám zapadá do koncepcie,“ prezradil Bokroš.

Prešovčania odohrajú osem prípravných zápasov, pričom v pláne majú aj opätovné účinkovanie v Slovenskom pohári. Novinkou z klubovej kuchyne je absencia hlavného sponzora v názve klubu a aj maskot – kôň, o ktorého mene rozhodnú fanúšikovia.

program prípravných zápasov HC 21 Prešov:

 • utorok, 9. augusta: HK Spišská Nová Ves – Prešov
 • štvrtok, 11, augusta: HK Poprad – Prešov
 • piatok, 19. augusta: Prešov – HK Spišká Nová Ves
 • štvrtok, 1. septembra: Prešov – MhK 32 Liptovský Mikuláš
 • utorok, 6. septembra: HC 19 Humenné – Prešov
 • štvrtok, 8. septembra: Prešov – HK Poprad
 • piatok, 9. septembra: HK Martin – Prešov
 • utorok, 13. septembra: ??? – Prešov /Slovenský pohár/

káder HC 21 Prešov:

 • brankári: Kristián Adamko, Nikita Bespalov (Rus.), Eugen Rabčan
 • obrancovia: Denis Bakala, Gordon Ballhorn (Kan.), Frederik Fekiač, Sean Giles, Michael Higgins (obaja USA), Dominik Jendroľ, Lukáš Lalík, Dávid Nátny, Erik Rajnoha, Oliver Turan
 • útočníci: Róbert Džugan, Max Gerlach (USA), Abbott Girduckis (Kan.), Kevin Jendroľ, Tomáš Klíma, Samuel Krajč, Craig Martin (Kan.), Peter Melcher, Norbert Miškuf, Aurel Nauš, Donovan Neuls (Kan.), Eduard Šimun, Ján Sýkora, Ivan Thomka, Jakub Žilka.

Viac záberov z prípravy prešovských hokejistov nájdete v priloženej fotogalérii.

Objektívom: Príprava prešovských hokejistov už začala
10
Galéria
Zdroj: TASR/Veronika Miháliková
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín