Samospráva

Kuriózna voľba v PSK: O novom hlavnom kontrolórovi rozhodol žreb

Do voľby hlavného kontrolóra sa pôvodne prihlásilo šesť kandidátov, jedna zo žiadostí však nespĺňala podmienky výberového konania. A napokon rozhodol žreb.

Ilustračný obrázok k článku Kuriózna voľba v PSK: O novom hlavnom kontrolórovi rozhodol žreb
Zdroj: Prešovský samosprávny kraj

Novým kontrolórom Prešovského samosprávneho kraja (PSK) bude najbližších šesť rokov Miroslav Mikloš.

Mali po 30 hlasov

Dvaja kandidáti, ktorí počas pondelkového rokovania zastupiteľstva PSK postúpili do druhého kola, získali rovnako po 30 hlasov prítomných poslancov.

Mikloš tak porazil doterajšieho hlavného kontrolóra Jozefa Hudáka, ktorému skončí funkčné obdobie 19. februára. Bude v poradí štvrtým kontrolórom v histórii PSK.

Ešte pred hlasovaním svoju kandidatúru stiahla Soňa Šáliová.

O post kontrolóra sa tak napokon uchádzali štyria kandidáti – Dominik Höger, Jozef Hudák, Miroslav Mikloš a Peter Čekan.

V prvom kole voľby nezískal potrebných 32 hlasov ani jeden z uchádzačov.

Do druhého kola postúpil Mikloš, ktorý získal 29 hlasov a Hudák, ktorý získal 28 hlasov. Obaja napokon získali rovnaký počet hlasov, a preto o hlavnom kontrolórovi rozhodol žreb.

Čo ho mrzí

„Jedna časť mňa sa teší, druhá, neviem, či sa môže tešiť, keďže som nezískal nadpolovičnú väčšinu hlasov všetkých poslancov. To ma mrzí, ale aj napriek tomu sa budem snažiť vykonávať túto funkciu tak, aby všetci poslanci boli spokojní.“

„Keď budú spokojní poslanci, musia byť spokojní aj všetci obyvatelia nášho kraja,“ uviedol nový hlavný kontrolór PSK Mikloš.

Mikloš pochádza z Prešova, je 20 rokov súdnym znalcom v odbore ekonómia a manažment. Viac ako 25 rokov pôsobil v rôznych manažérskych funkciách.

„Chcem kontrolu vykonávať zodpovedne, čestne a nezávislo a výsledky kontroly použiť skôr do metodiky, aby sa viac nestávalo, že príde k nejakému zlyhaniu. Nechcem začať s perzekúciami, ale skôr pomáhať kraju a metodicky ho usmerňovať tak, aby sa majetok zverený kraju rozvíjal,“ dodal k svojim plánom.

V obrazoch si pozrite aj to, ako nedávno došlo k podpisu rekonštrukcie cesty v prihraničnej oblasti na východe Slovenska. Kliknite si fotogalériu.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Obrazom: PSK zmodernizuje rekonštrukciu cesty v okrese Snina
6
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie