Ľubomír Hudačko Rôzne

Kúpaliská v Prešove: Aquapark s Delňou si môžete spojiť, U Komiňara máte výhody v obchodoch!

V treťom najväčšom meste na Slovensku sa dá v lete kúpať na troch miestach. U Komiňara na Sídlisku III, na Plaza Beach na Solivare a okrem Aquaparku Delňa aj na vlastnú zodpovednosť v prírodnej nádrži s rovnomenným názvom. Tam sa naďalej vo veľkom obnovuje a otvorenie sa blíži!

Ilustračný obrázok k článku Kúpaliská v Prešove: Aquapark s Delňou si môžete spojiť, U Komiňara máte výhody v obchodoch!
Zdroj: Webnoviny.sk

Delňa bude neformálne otvorená už budúci víkend, vstup bude voľný. Aj keď hygienici prírodnú Delňu pred časom neodporúčali, mesto sa rozhodlo do plochy investovať a otvoriť tam oddychovú zónu.

Od začiatku júla potom zavedú symbolické vstupné, no v blízkom akvacentre bude vstupenka o výšku tohto vstupného znížená. Pre deti a dôchodcov bude vstup voľný.

Investíciu približne 200 000 eur si vyžiadala oprava plota, oprava kanalizácie a rekonštrukcia spŕch a sociálnych zariadení i prípravy na bufety, kosenie a bežná údržba. Okrem pieskových ihrísk na volejbal i hádzanú tu vznikne i malá piesková pláž a rôzne atrakcie pre deti. V budúcom roku by mesto podľa primátora chcelo revitalizovať aj zadnú časť areálu a šmýkačky. Teda návštevníci Delne si môžu ísť zaplávať do akvacentra a opaľovať sa a športovať v areáli prírodného kúpaliska.

Na letnom kúpalisku U Komiňara na Sídlisku III sa už tiež pripravujú na otvorenie sezóny. Podľa Patrika Tomiča zodpovedného za prevádzku kúpaliska otvoria týždeň pred koncom školského roka, približne okolo 20. alebo 21. júna. Všetky atrakcie okrem vodného futbalu sú v cene vstupenky, no s tou môže zákazník získať benefity aj v iných obchodoch v meste Prešov. Okrem štyroch bazénov sú na kúpalisku aj ihriská na plážové športy a detské atrakcie. Každý rok sa počas leta uskutočňujú rôzne športové a charitatívne podujatia, inak to nebude ani tento rok. Pre milovníkov plávania je pripravená možnosť od 07.00 do 09.00 h a od 18.00 do 19.00 h využiť najväčší bazén, ktorý bude v týchto hodinách určený len pre plavcov.

Kúpalisko Plaza Beach na Solivare je už otvorené pre verejnosť, aj keď niektoré prevádzky v areáli, ako gril a pizzeria, sú ešte zatvorené. Naplno budú v prevádzke od pondelka (16.6.).

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM