Kultúra

Kto ešte nemá obľúbené parkovisko v Prešove? Drinkin festom zabojuje veľký favorit na Okružnej!

Obľúbenejšieho parkoviska v Prešove zrejme ani niet. Minimálne pre nadšencov koňarskej hudby a teda fanúšikov a predovšetkým samotných muzikantov. Cez víkend sa chystá už tretí ročník minifestivalu Drinkin na Okružnej ulici, ktorý sa tradične uskutoční na parkovisku. A bude aj súťaž!

Ilustračný obrázok k článku Kto ešte nemá obľúbené parkovisko v Prešove? Drinkin festom zabojuje veľký favorit na Okružnej!
Zdroj: Dnes24.sk

Po tretí krát sa na tomto minifestivale na parkovisku stretnú 9. augusta kapely z Prešova.

Oči majú nabitý program, ale prídu

V programe vystúpia aj Šarišská Nátierka, Hrdza či Edo Klena & Klenoty a takisto aj Frequency, Millas Groove z niekdajších Lublau a záver svojho koncertného ťaženia počas víkendu tu zažijú Heľenine Oči. DrikIn Fest je v Prešove sledované podujatie a hlavne obľúbené u samotných muzikantov a ich fanúšikov.

Práve prosledná menovaná kapela, patrí už roky medzi koncertne najaktívnejšie na slovenskej hudobnej scéne. „Leto máme naozaj nabité, ale našli sme si priestor zahrať na tomto podujatí. Mnohí účastníci sa poznajú dlhé roky a preto panuje na „drinkine“ rodinná atmosféra. Teším sa hlavne na kapely ako Šarišská nátierka, Edo Klena a Hrdza. Sledoval som aj predošlé ročníky, vnímam komunitu, ktorá tvorí a pracuje v priestore Umpax. Pre mňa je to naozaj miesto, kde sa muzikanti stretávajú vo voľnom čase a plánujú svoje ďalšie hudobné kroky. Je to veľmi pozitívny priestor,“ uviedol pre médiá Martin „Lynch“ Mihalčin z Heľeniných Očí.

Súťaž pre fajnšmekrov tetovania

Šarišská stálica vystúpi s novým basgitaristom a tak plánujú odohrať program, ktorý momentálne znie na festivaloch po celej republike. Na treťom ročníku DrinkIn Festu vystúpia od 15:00 hodiny Millas Groove, Frequency, Edo Klena a Klenoty, Šarišská nátierka, Hrdza a Heľenine Oči. Väčšina účinkujúcich bola hosťami v multimediálnom štúdiu Umpax počas relácie Svetlá hodinka.

Okrem ich koncertov sa na podujatí ukážu členovia StreetInk Tattoo Studia, ktorí sa postarajú o maľovanie na telo a porozprávajú o tetovaní. Navyše, jeden z návštevníkov vyhrá tetovanie v hodnote 200 eur. Lístky si môžete zakúpiť za 5 eur v predpredaji priamo v DrinkIne na Okružnej ulici. Kapacita festivalu je tento rok nastavená pre 600 divákov. A tak si teda môžete prísť na parkovisko overiť, či sa náhodou nestane vaším obľúbeným. Dobrá hudba a nálada z neho iste budú sálať!

Informácie redakcii Prešov24 sprostredkoval Edo Kopček; foto: Peter Janus

Drinkin fest 2014 je predo dvermi: Tieto kapely sa vám predstavia!
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM