Krásny úspech prešovských hokejistiek: Šarišanka postúpila do finále extraligy

V semifinálovej sérii na dva víťazné duely sa prešovským hokejistkám podarilo dosiahnuť krásny úspech. Húževnaté Popradčanky zdolali 2:1 na zápasy.

O druhom finalistovi hokejovej Extraligy žien rozhodol až tretí zápas. Sériu začali lepšie Prešovčanky, ktoré vyhrali v Poprade prvý zápas 4:2. V sobotu (10.3.2018) sa Popradčankám podarilo stav semifinálovej série vyrovnať, keď Prešov zdolali 2:1. O všetkom rohodol tretí zápas v nedeľu 11.3.2018, v ktorom mali väčší kľud na hokejkách a presnejšiu mušku dievčatá z Prešova.

Rozhodujú detaily

“Nedá sa povedať, že som sklamaný. Mali sme vyhrať zápas doma. Myslím, že sme lepší, ale to nevieme zúžitkovať. V sobotu sa dievčatá vypli k peknému výkonu. Teraz to už bolo iné. Začali sme hrať až v druhej polovici zápasu. Boli sme akýsi zakríknutí. V takýchto zápasoch rozhodujú detaily. Keď sa pozrieme na počet vylúčených, tak sa musí človek červenať. Chcem dievčatám poďakovať,” povedal po skončení série tréner Popradských líšok Milan Skokan.

Hokejistkám spod Tatier sa rozplynul sen o finále proti bratislavskému ŠKP, s ktorým v tejto sezóne odohrali len dva zápasy. O tretie miesto budú hrať Popradčanky so Spišskou Novou Vsou, nad ktorou vysoko vyhrali vo všetkých zápasoch v tejto sezóne. “Hneď po zápase sme dievčatám vysvetlili, že každá medaila je pekná. Aj bronz je pekný. Skutočne sme chceli hrať s ŠKP. Nevyšlo to, tak pevne verím, že aspoň ten bronz uhráme,” dodal Milan Skokan.

Všetko, čo patrí k play off

Radosť a spokojnosť bola po vyhratej sérii na strane trénera Prešova. Šarišanka postúpila do finále extraligy tretí raz po sebe, no doteraz vždy skončili prešovské dievčatá len so striebornými medailami na krku. “Po dnešnom výkone som spokojný. Zápas bol kvalitný. V celej sérii boli emócie, vzrušenie, boli tam góly. Všetko, čo patrí k play off. Stretli sa dve kvalitné, vyrovnané družstvá. My môžeme len ďalej snívať ten svoj sen a dúfam, že potrápime Bratislavu tak, ako sa patrí,” povedal na finále mysliaci tréner Prešova Róbert Marton.

Výsledky semifinálovej série:

Popradské líšky – ŽHK 2000-Šarišanka Prešov 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)
Góly: Novotná, Majeríková – Matejková 2, Jurčová 2
Vylúčenia: 12:8
Presilovky: 1:0
Oslabenia 0:1

ŽHK 2000-Šarišanka Prešov – Popradské líšky  1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: Žitňanská – Čulíková, Šulíková B.
Vylúčenia: 2:9
Presilovka: 0:0
Oslabenia: 0:0

ŽHK 2000-Šarišanka Prešov – Popradské líšky  4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: Žitňanská, Stašová, Hajniková, Jurčová – Halušková, Mikesková
Vylúčenia: 4:7
Presilovky: 2:0

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Prešova a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk