Iné športy

Krásny ÚSPECH pre Slovensko: Prešovčanka Tokárová získala na EYOF bronz!

Pätnásťročná rodáčka z Prešova si viac verila na dlhších dištanciách, napokon uspela na trati, na ktorej to najmenej čakala.

Ilustračný obrázok k článku Krásny ÚSPECH pre Slovensko: Prešovčanka Tokárová získala na EYOF bronz!
4
Galéria
Zdroj: TASR/SOŠV - Andrej Galica

Slovensko získalo na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže vo fínskom Vuokatti prvú medailu. V šortreku na 500 m obsadila Tamara Tokárová vo finále 3. miesto.

Po smole na 1500 m, keď ju podrazením pripravila súperka z Turecka o postup do ďalších bojov, prišla nečakaná medailová radosť na 500 m. Tokárová dosiahla najväčší úspech svojej doterajšej kariéry.

Radšej dlhšie trate

Pätnásťročná rodáčka z Prešova si viac verila na dlhších dištanciách, napokon uspela na trati, na ktorej to najmenej čakala.

„Vôbec som nečakala, že práve na najkratšej trati získam medailu. Radšej mám dlhšie trate, ktoré mi viac sedia. Sú to skvelé pocity a prežívam veľkú radosť. Keď už som sa dostala do finále, nechcela som ho dokončiť bez medaily. Som šťastná, že to vyšlo,“ povedala Tokárová, ktorá pre Slovensko získala na zimných verziách EYOF jedenásty cenný kov.

Témy, ktoré hýbu Slovenskom

Pád si nevšimla

„Ten nešťastný pád na 1500 m, ktorý som nezapríčinila, ma motivoval do pretekov na 500 m. Vo finále mi nevyšiel štart. Mohla som začať lepšie. V závere som sa obávala, že spadnem, alebo sa dostanem do nejakého nepríjemného kontaktu s Francúzkou. Nechcela som riskovať. V tej rýchlosti som si ani nevšimla, že spadla. Ak by som to vedela, skúsila by som ešte viac ohroziť v závere súperky predo mnou a zabojovať o lepší kov. Aj tak som veľmi spokojná," citoval web olympic.sk členku PRK Prešov, ktorá sa vo Vuokatti predstaví ešte v piatkových pretekoch na 1000 m.

Tokárová vo Fínsku nadviazala na vystúpenie šortrekárok Petry Rusnákovej a Lucie Filipovej, ktoré na predošlom EYOF v roku 2019 v Sarajeve získali dve zlaté a dve strieborné medaily.

Objektívom: Bronzovú medialu na EYOF získala Prešovčanka Tamara
4
Galéria
Zdroj: TASR/SOŠV - Andrej Galica
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM