Krimi

Krádež na Bernolákovej v Prešove: Polícia zistila, čo všetko tam muž (66) robil

Po tom, ako bolo na linku 158 oznámené, že na budove školy je vylomené okno a došlo pravdepodobne ku krádeži peňazí, bola na miesto vyslaná policajná hliadka.

Ilustračný obrázok k článku Krádež na Bernolákovej v Prešove: Polícia zistila, čo všetko tam muž (66) robil
Zdroj: KR PZ v Prešove

Polícia objasnila krádež v škole na Bernolákovej ulici v Prešove z decembra minulého roka.

Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Vzal peniaze

„Bolo zistené, že páchateľ kameňom rozbil sklenenú výplň okna na prízemí budovy a vošiel dnu. Poškodil dvere do jednej z kancelárií a zo zásuvky, ktorú násilím otvoril, vzal peniaze.“

„Rovnakým spôsobom sa dostal aj do dielne vo vedľajšej budove, kde taktiež rozbil dvere a ukradol hotovosť, ktorú našiel. Celková škoda, ktorú páchateľ spôsobil, bola predbežne odhadnutá na približne 150 eur.“

„Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Prešov-juh začal trestné stíhanie pre prečin krádeže. Vyšetrovanie prípadu nakoniec preukázalo, že podozrivým zo spáchania tohto skutku je 66-ročný muž prechodne bývajúci v obci Varhaňovce,“ uviedla Ligdayová s tým, že podozrivý muž bol zadržaný.

Aký trest mu hrozí

Na základe dôkazov bolo potvrdené, že skutku sa dopustil spomínaný muž, a polícia preto voči nemu vzniesla obvinenie z trestného činu krádeže spáchaného v súbehu s trestným činom poškodzovania cudzej veci.

„Obvinený muž je momentálne v cele policajného zaistenia. Ak sa mu vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody až na dva roky,“ dodala krajská policajná hovorkyňa.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie