Ľubomír Hudačko Šport Hádzaná

Koronavírus: Narušil plány športovcom, prešovskí hádzanári sa pripravujú individuálne

Hráči hádzanárskeho Tatrana Prešov sa v nasledujúcich dňoch budú pripravovať bez spoločných tréningov a s individuálnymi plánmi.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Narušil plány športovcom, prešovskí hádzanári sa pripravujú individuálne
Zdroj: Viktor Zamborský

Ide o preventívne opatrenie, ktoré klub prijal v súvislosti so šíriacim sa koronavírusom, kvôli ktorému aj Slovenský zväz hádzanej prerušil súťaže minimálne do 15. apríla.

Hráči Tatrana ukončili medzinárodné pôsobenie v tejto sezóne tesne pred zavedením striktných obmedzení štvrťfinálovou odvetou SEHA Gazprom ligy v Záhrebe proti miestnemu PPD.

Následne dostali voľno do pondelka, napokon sa však dozvedeli, že spoločné tréningy sú zrušené a hráči sa majú pripravovať individuálne v domácom prostredí. Tam trávi tieto dni aj kapitán tímu Martin Straňovský.

Sú zavretí v dome

„Po zápase v Záhrebe sme dostali klasické voľno, ktoré nesúviselo s vírusom, takže sme odcestovali s rodinou do Nových Zámkov. Až potom sme sa dozvedeli, že ostaneme doma všetci hráči trochu dlhšie."

"Takže sme v Nových Zámkoch a čakáme na informácie,“ uviedol 34-ročný krídelník, ktorý sa tieto dni venuje predovšetkým rodine.

„Dávam dokopy veci okolo domu, manželka upratuje a spoločne sa venujeme malej. Celý čas sme zavretí v dome. Neprijímame žiadne návštevy a nekontaktujeme sa ani s najbližšou rodinou."

„Sme úplne oddelení a dúfam, že to dodržiavajú aj všetci ostatní, lebo keď budeme mať tréningy, budeme na nich opäť všetci spoločne,“ dodáva kapitán tímu.

Hráči majú nariadené individuálne tréningy, na ktoré dostali aj tréningové plány. Využívať musia dostupné možnosti.

„Fitnescentrum je zatvorené, činky doma nemám, takže ostávajú mi stabilizačné cvičenia a ostať v kondícii vďaka behu. Takže budem behať vonku na hrádzi, kde nie je veľa ľudí a budem tam prakticky sám."

"Silu by sme za toto obdobie stratiť nemali, ale kondíciu si treba udržiavať,“ skonštatoval Straňovský, ktorý si netrúfa odhadnúť, dokedy aktuálna situácia potrvá.

Aby každý ostal doma

„Ako vidím, že sa to zhoršuje, neviem aké môžu ešte nastať ďalšie scenáre. Najlepšie by asi bolo, keby každý bol doma a tak by sa obmedzilo nejaké stretávanie a šírenie vírusu."

"Opatrenia sú na mieste. Dobré je, že sme to zachytili dosť skoro a denne nepribúda až toľko nakazených ako v Španielsku, alebo Rakúsku,“ dodal kapitán Tatrana.

Vzniknutú situáciu rešpektujú aj ďalší hráči a snažia sa jej prispôsobiť. Pandémia koronavírusu prerušila už takmer kompletne všetky športové súťaže, vrátane slovenskej ligy a pohára, ktorého vyvrcholenie sa malo v predchádzajúci víkend konať v Bardejove.

V obrazoch nájdete aj zábery na vynovenú Športovú halu Prešovskej univerzity.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Obrazom: Vynovenie Športovej haly na Prešovskej univerzite
6
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie